جهاد اسلامی شایعات حضور نیروهای ایران در غزه را رد کرد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۱۳ اسفند ۹۱ - ۱:۱۵

  کد خبر : 7348

  جهاد اسلامی شایعات حضور نیروهای ایران در غزه را رد کرد

  یکی از رهبران برجسته جنبش جهاد اسلامی و عضو دفتر سیاسی این جنبش شایعات صهیونیست‌ها مبنی بر حضور کارشناسان سپاه …

  یکی از رهبران برجسته جنبش جهاد اسلامی و عضو دفتر سیاسی این جنبش شایعات صهیونیست‌ها مبنی بر حضور کارشناسان سپاه پاسداران ایران در نوار غزه را تکذیب کرد.

  واران نیوز»شیخ «نافذ عزام» در مصاحبه با پایگاه «عربی برس» گفت که شایعات صهیونیست‌ها درباره حضور کارشناسان سپاه پاسداران ایران در نوار غزه، نوعی تحریک اسرائیلی علیه فلسطینیان و مقاومت است.

  وی افزود که جهانیان همه می‌بینند که اسرائیل عامل خشونت است و این اسرائیل است که محاصره کرده و هزاران نفر از ملت فلسطین را بازداشت کرده است و جهان اسرائیل را هرگز باور نخواهد کرد.

  پایگاه اسرائیلی «والا» به نقل از برخی منابع فلسطینی مدعی شد که کارشناسان ایرانی از سپاه پاسداران در نوار غزه حضور دارند تا به جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی برای توسعه موشک‌های دور برد کمک کنند.

  عزام همچنین در خصوص برگزاری مسابقات ماراتن در شهر قدس اشغالی آن را تلاشی برای حذف هویت عربی و اسلامی قدس و نهادینه کردن اشغالگری دانست.

  این رهبر جهاد اسلامی درباره قضیه اسرای فلسطین نیز اظهار داشت که قضیه اسرا بخشی از منازعه عربی-فلسطینی و اسرائیلی طولانی مدت است و بازداشت این اسرا در زندان‌های اسرائیل بدون هیچ حقی است.

  وی اظهار داشت که رژیم اشغالگر اسرائیلی اسرا را شکنجه می‌دهد، آنها را به قتل می‌رساند و آزادی آنها حتی در زندان‌ها را سلب می‌کند.

  وی افزود که اسرائیل همه معاهدات بین‌المللی خواه در رابطه با قضیه اسرا و بازداشت‌شدگان فلسطینی و یا درباره دیگر قضایای ملت فلسطین را زیر پا می‌گذارد بنابراین بهتر است که جامعه جهانی با خودش صادق باشد و برای پایان دادن به درد و رنج اسرا مداخله نماید.

  عزام در خصوص اعتراضات مردمی به دنبال شهادت اسیر فلسطینی نیز ابراز امیدواری کرد که انتفاضه سوم فلسطینیان آغاز شود و تاکید کرد که ملت فلسطین هرگز تسلیم نخواهد شد و در برابر تلاش‌های مربوط به توقف این انتفاضه به زانو در نخواهد آمد، البته نمی‌توان گفت که انتفاضه امروز یا ماه آینده رخ می‌دهد اما ملت فلسطین هرگز تسلیم نخواهد شد.


   

  منبع : فارس

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro