نجات تخم مرغ در دبیرستان مهدیه صومعه سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۱۸ اسفند ۹۱ - ۳:۰۲

  کد خبر : 7475

  نجات تخم مرغ در دبیرستان مهدیه صومعه سرا

  مسابقه درون مدرسه ای« نجات تخم مرغ» دبیرستان دخترانه مهدیه صومعه سرا برای دانش آموزان سال سوم ریاضی فیزیک در …

  مسابقه درون مدرسه ای« نجات تخم مرغ» دبیرستان دخترانه مهدیه صومعه سرا برای دانش آموزان سال سوم ریاضی فیزیک در ۶ گروه انجام گرفت.

  ا

  واران نیوز»خانم سادات مظلوم حسینی دبیر فیزیک دبیرستان دخترانه مهدیه صومعه سراهدف از برگزاری مسابقه درون مدرسه ای« نجات تخم مرغ» را چنین عنوان کرد:دانش آموزان مباحث تئوری و نظری کتاب ها را به صورت عملی درک نمایند و ایجاد انگیزه تحقیق وپژوهش عملی برای دانش آموزان و بالا بردن اعتماد نفس آنان برای شرکت در مسابقات علمی و عملی در سطوح بالاتر. وی ادامه داد:مسابقه برای دانش آموزان سال سوم ریاضی فیزیک در ۶ گروه انجام گرفت و هر گروه ۴ مرحله آزمایش را انجام دادند در مجموع از ۲۴ تخم مرغ پرتاب شده ۱۰ تخم سالم به زمین رسید.


  برای شرکت در این مسابقات می بایست سازه های خاصی ساخته شود و تخم مرغ به گونه ای در آن جاسازی شود که با سقوط سازه از ارتفاعی مشخص، تخم مرغ از سازه خارج شده و کم ترین آسیب را ببیند. ابتکار و خلاقیت در ارائه ی ایده ای نو برای محافظت تخم مرغ و همچنین داشتن طرح فنی و مهندسی و از پیش طراحی شده، به سالم ماندن تخم مرغ کمک می کند.

  مسابقات نجات تخم مرغ یا چالش جاذبه (Gravity Challenge) اولین بار توسط NASA به منظور ساخت سازه ها و اجسامی که انسان را در ارسال و پرتاب کاوشگر ها به سیاره های دیگر یاری کند ، اجرا شد ; چرا که کاوشگرها باید در درون سازه هایی قرارگیرند که پس از برخورد با سیاره ها و اجرام آسمانی ، بتوانند ضمن کاستن سرعت ،به سادگی و با حفظ دستگاه های درون خود ، با کم ترین خسارت بر سطح سیاره مورد نظر نشسته و به کاوش و بررسی بپردازند و اطلاعات کسب شده را به زمین ارسال کنند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro