دريافت وام بدون ضامن براي خوش‌حسابان

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۲۲ اسفند ۹۱ - ۱۲:۵۷

  کد خبر : 7529

  دریافت وام بدون ضامن برای خوش‌حسابان

  محمد جلیلی، مدیرعامل شرکت مشاوره رتبه‌بندی ایران با اعلام این خبر که ازسال ۸۸ تاکنون برای بیش از ۱۸ میلیون …

  محمد جلیلی، مدیرعامل شرکت مشاوره رتبه‌بندی ایران با اعلام این خبر که ازسال ۸۸ تاکنون برای بیش از ۱۸ میلیون ایرانی شناسنامه اعتباری تشکیل شده، گفت: هر فردی که از سال ۸۸ از یکی از بانک‌های کشور تسهیلات گرفته باشد، در شرکت مشاوره رتبه‌بندی و اعتبارسنجی دارای شناسنامه اعتباری است که این شناسنامه تمام رفتار اعتباری وی را نشان می‌دهد.

  وی توضیح داد: هم‌اکنون به جز دو بانک تمام بانک‌های کشور به صورت آنلاین به سامانه رتبه‌بندی متصل هستند و بر این اساس اطلاعات بانکی افراد شامل درخواست وام، زمان پرداخت اقساط، چک برگشتی و حتی ضمانت برای دیگران به صورت الکترونیکی ثبت می‌شود.
  به گفته وی بر اساس بخشنامه بانک مرکزی هم اکنون بانک‌های کشورهنگام اعطای تسهیلات به مشتریان خود، شناسنامه اعتباری آنان را از سامانه اعتبارسنجی استعلام می‌‌کنند و در آینده نه چندان دور و با تکمیل این شناسنامه (به طوری که حداقل سابقه اعتباری پنج ساله هر فرد را نشان دهد) و در صورت تایید بانک مرکزی اعطای تسهیلات بانکی بر مبنای اطلاعات شناسنامه اعتباری افراد انجام خواهد شد. به این ترتیب کسانی که در سیستم بانکی کشور خوش‌حساب هستند برای دریافت تسهیلات خرد نیاز به معرفی ضامن نخواهند داشت.
  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro