260 گواهینامه فنی و حرفه ای برای مددجویان زندان صومعه سرا صادر شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۲۴ اسفند ۹۱ - ۱۶:۲۱

  کد خبر : 7573

  ۲۶۰ گواهینامه فنی و حرفه ای برای مددجویان زندان صومعه سرا صادر شد

  رییس زندان صومعه سرا از صدور ۲۶۰ گواهینامه فنی و حرفه ای در سال جاری برای مددجویان این نهاد خبر …

  رییس زندان صومعه سرا از صدور ۲۶۰ گواهینامه فنی و حرفه ای در سال جاری برای مددجویان این نهاد خبر داد

  واران نیوز» ˈ سید باقر مصباح ˈ روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا ، اظهار کرد : این تعداد گواهینامه ، در راستای برنامه های اشتغال و حرفه آموزی زندانیان و با توجه به برنامه ریزی انجام شده به منظور بهره مندی مددجویان از تسهیلات اعطایی پس از حبس صادر شده است .

  وی نداشتن مهارت شغلی و بیکاری را از عمده ترین دلایل وقوع جرم دانست و افزود : برگزاری دوره های آموزشی آثار مثبت روحی و روانی برای زندانیان به دنبال داشته و فراگیری مهارت شغلی کاهش آسیب ها را موجب می شود .

  رییس زندان صومعه سرا خاطر نشان کرد : این دوره های آموزشی در رشته های امداد نجات با همکاری هلال احمر ، پرورش زنبور عسل ، امور دامی و آبزیان ، رشته مکانیک تراکتور و تیلر ، جوشکاری و بازرسی جوش برگزار شده است .

  مصباح کشت امور زراعی (گلخانه) ، رشته کشاورزی (امور باغی – زراعی) پیوند زدن درختان باغی ، تاسیسات لوله کشی و نصب و سایل بهداشتی را از دیگر دوره های برگزار شده با همکاری اداره اشتغال و حرفه آموزی اداره کل و فنی و حرفه ای میزراکوچک در زندان صومعه سرا عنوان کرد .

  وی همچنین با اشاره به صدور ۸۰۹ عدد گواهی نامه داخلی برای زندانیان جدید بمنظور شرکت در کلاسهای آموزشی احکام ، نماز ، قرآن گفت : تمامی مددجویانی که وارد زندان می شوند پس از تست فرهنگی ، در کلاسهای آموزشی شرکت و به شرط قبولی در آزمون برای آنها گواهینامه صادر می شود


  منبع:ایرنا

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro