سید نجات‌الدین دریاباری:از بین بردن زباله عفونی مطب‌های صومعه‌سرا اعتبار می‌خواهد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۲۴ اسفند ۹۱ - ۱۷:۰۲

  کد خبر : 7578

  سید نجات‌الدین دریاباری:از بین بردن زباله عفونی مطب‌های صومعه‌سرا اعتبار می‌خواهد

  رئیس سازمان نظام پزشکی صومعه‌سرا گفت: امحای زباله‌های عفونی مطب‌های پزشکی صومعه‌سرا نیازمند تزریق اعتبار جدید است. واران نیوز به …

  رئیس سازمان نظام پزشکی صومعه‌سرا گفت: امحای زباله‌های عفونی مطب‌های پزشکی صومعه‌سرا نیازمند تزریق اعتبار جدید است.

  واران نیوز به نقل از فارس » سید نجات‌الدین دریاباری عصر امروز در جلسه شورای راهبردی امحای زباله‌های عفونی و غیر عفونی در این شهرستان، اظهار کرد: اجرای اهداف و برنامه‌های راهبردی حوزه بهداشت و درمان منوط به اولویت‌بندی امور است.

  وی با بیان اینکه بودجه‌های حوزه بهداشت و درمان بدون برنامه‌ریزی و اولویت‌بندی هزینه می‌شود، تصریح کرد: برنامه‌های بهداشت و درمان باید از مهم‌تر به کم اهمیت‌تر تقسیم‌بندی شود و برای هر کار مناسب با اهمیت آن بودجه اختصاص یابد.

  رئیس سازمان نظام پزشکی صومعه‌سرا با اشاره به آلودگی رودخانه‌های این شهرستان، افزود: استفاده از آبزیان رودخانه‌های آلوده از طرف انسان‌ها در واقع برگشت آلودگی به جامعه و شیوع بیماری است.

  وی خاطرنشان کرد: شیوع بیماری در انسان‌ها و پیگیری برای درمان آن همواره هزینه‌های زیادی را برای افراد در بر دارد.

  دریاباری، به بحث زباله‌های عفونی در مطب‌ها و کلینیک‌های پزشکی صومعه‌سرا اشاره کرد و گفت: اجرای طرح امحای زباله‌های عفونی از مبدٱ نیازمند تزریق اعتبار جدید و کافی است.

  وی با تصریح بر اینکه تمام مجوزهای لازم برای اجرای طرح امحای زباله‌های عفونی در مطب‌های پزشکی صومعه‌سرا اتخاذ شده است، متذکر شد: با وجود آماده‌سازی مجوزها تاکنون هیچ نهادی حاضر به قبول هزینه‌های اجرایی آن و یا اختصاص بودجه لازم نشده است.

  رئیس سازمان نظام پزشکی صومعه‌سرا با اشاره به آموزش پرسنل بیمارستان و مطب‌های پزشکی این شهرستان در راستای تفکیک زباله‌های عفونی از غیر عفونی یادآور شد: دستورالعمل اجرای دوره‌های آموزشی پرسنل مراکز مذکور باید از طرف مرکز بهداشت و درمان صومعه‌سرا صادر شود.

  وی افزود: پس از دستور کتبی مرکز بهداشت صومعه‌سرا نسبت به آموزش تفکیک زباله‌های عفونی و غیر عفونی پرسنل مطب‌های درمانی و پزشکی در این شهرستان اقدام می‌شود.

  دریاباری، سازمان نظام پزشکی صومعه‌سرا را نیازمند ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار برای ادامه اجرای برنامه‌ها و اهداف محوله خود دانست.

  وی با تصریح بر اینکه در سه ساله اخیر هیچ نوع بودجه‌ای به سازمان نظام پزشکی صومعه‌سرا اختصاص نیافته است، خاطرنشان کرد: مسئولان متولی به‌ویژه فرماندار صومعه‌سرا باید توجه مضاعفی به حوزه درمانی و نظام پزشکی این شهرستان داشته باشند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro