حدود 10 تن بذر پرمحصول گوهر در صومعه سرا در حال توزیع است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۲۷ اسفند ۹۱ - ۱۶:۵۷

  کد خبر : 7590

  حدود ۱۰ تن بذر پرمحصول گوهر در صومعه سرا در حال توزیع است

  مدیر جهاد کشاورزی صومعه سرا گفت: حدود ۱۰ تن بذر پرمحصول گوهر بین کشاورزان این شهرستان در حال توزیع است. …

  مدیر جهاد کشاورزی صومعه سرا گفت: حدود ۱۰ تن بذر پرمحصول گوهر بین کشاورزان این شهرستان در حال توزیع است.

  واران نیوز» ˈاحمد پادیابˈ روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا پیش بینی کرد؛ در سال زراعی ۹۲ پانصد هکتار از اراضی شالیکاری شهرستان صومعه سرا به کشت رقم گوهر اختصاص یابد.

  وی افزود: میزان کشت رقم پرمحصول گوهردر هر هکتار۶۰ کیلوگرم است که کشاورزان می توانند در هر هکتار ۵/۷ تن شلتوک برداشت کنند.

  پادیاب در ادامه با اعلام این که تاکنون ۳هزار و ۶۰۰ تن کود شیمیایی بین کشاورزان شهرستان صومعه سرا توزیع شده گفت: نیاز سالانه کود شیمیایی این شهرستان پنج هزار و۵۰۰ تن است.

  وی با اشاره به اینکه هم اکنون در نیمی از اراضی شالیکاری شهرستان صومعه سرا شخم زمستانه انجام شده اضافه کرد: این میزان در ۱۴ هزار هکتار از این اراضی اجرا شده است.

  پادیاب با اعلام این که هم اکنون بسترسازی مناسب جهت اجرای خزانه و بذر پاشی در اراضی شالیکاری شهرستان صومعه سرا وجود دارد، تاکید کرد: بهترین زمان بذر پاشی در خرانه شالیکاری نیمه دوم فروردین ماه است که کشاورزان باید توجه کنند.

  مدیر جهادکشاورزی صومعه سرا همچنین از پیشرفت ۷۵ درصدی اجرای طرح تجهیز اراضی در یکصد هکتار از اراضی روستاهای کنه سر و لاکسار این شهرستان خبر داد و یادآور شد: عملیات اجرای آن تا ۱۵ اردیبهشت ماه ۹۲ به اتمام می رسد.


  منبع:ایرنا

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro