اعتراض علما به جشن‌های دولت

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۲۹ اسفند ۹۱ - ۱۴:۵۰

  کد خبر : 7629

  اعتراض علما به جشن‌های دولت

  رئیس دیوان عدالت اداری از برگزاری برخی همایش‌ها و جشن‌ها از سوی دولت انتقاد کرد و گفت: این چه اولویتی …

  رئیس دیوان عدالت اداری از برگزاری برخی همایش‌ها و جشن‌ها از سوی دولت انتقاد کرد و گفت: این چه اولویتی است که برای این امور بودجه هست ولی وقتی می‌خواهند برای نهادهای مهم کشور بودجه بدهند، مشکلات مطرح می‌شود.

  واران نیوز» حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری در آخرین جلسه هیات عمومی سال ۹۱ دیوان گفت: برای سال ۹۲ نسبت به سال ۹۱ به طور متوسط حدود ۳۲ درصد بودجه قوه قضائیه کاهش یافته که این کاهش بودجه شامل دیوان عدالت اداری نیز می‌شود.

  وی افزود: شأن کار قضا اجل از آن است که با پول سنجیده شود اما اینگونه نیست که به بودجه نیاز نداشته باشیم و باید متناسب با شرایط، بودجه قوه قضائیه نیز افزایش یابد.

  رئیس دیوان عدالت اداری با بیان این مطلب که کار قضا بر اساس قانون از امور حاکمیتی است که قابل واگذاری به بخش خصوصی نیست، اذعان داشت: اینگونه نیست که بتوان با خصوصی کردن آن با کمترین هزینه، توقع بیشترین خدمات را داشته باشیم یا به تعبیری قیمت تمام شده خدمات را کاهش دهیم، چندان که فعالیت قضائی همانند کار در بخش کارگری نیست که با مادیات در نظر گرفته شود.

  منتظری ادامه داد: در حالی که دولت بودجه ریاست جمهوری را ۸۵ درصد افزایش داده و احتمالا بخشی از آن را صرف امور غیرضروری خواهد کرد، بودجه نهادی مانند قوه قضائیه که وظیفه ارائه خدمت قضائی به مردم را دارد، کاهش قابل توجهی داده است.

  وی در ادامه از برگزاری برخی همایش‌ها و جشن‌ها از سوی دولت انتقاد کرد و اذعان داشت: دولت در حالی که که مدعی کمبود منابع و محدودیت مالی است، گاهی جشن‌ها و همایش‌هایی را برگزار می‌کند که اعتراض علما را نیز به همراه داشته، این چه اولویتی است که برای این امور بودجه هست ولی وقتی می‌خواهند برای نهادهای مهم کشور بودجه بدهند، مشکلات مطرح می‌شود.

  به گفته رئیس دیوان عدالت اداری بودجه تنها دو بخش از قوه قضائیه یکی سازمان‌ زندان‌ها و دیگری پزشکی قانونی برای سال آتی افزایش نشان می‌دهد.

  منتظری در پایان با توجه به ایام پایانی سال جاری و فرارسیدن سال جدید، پیشاپیش سال ۱۳۹۲ را به همکاران تبریک گفت و برای آنان توفیق بیشتر در سال آینده را خواستار شد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro