دانشجويي که حال اوباما را گرفت +عکس

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۴ فروردین ۹۲ - ۱:۵۶

  کد خبر : 7672

  دانشجویی که حال اوباما را گرفت +عکس

  در میان سخنرانی رئیس جمهور آمریکا در دانشگاه حیفا، دانشجویی از اوباما پرسید «آیا “راشل کوری” آمریکایی که با سلاح …

  در میان سخنرانی رئیس جمهور آمریکا در دانشگاه حیفا، دانشجویی از اوباما پرسید «آیا “راشل کوری” آمریکایی که با سلاح اهدایی واشنگن در سرزمین های اشغالی فلسطین کشته را می شناسی؟» که بلافاصله از سوی رژیم صهیونیستی بازداشت شد.
  باراک اوباما در جریان سخنرانی خود در دانشگاه حیفا برای سؤال یک دانشجو که پرسید «آیا “راشل کوری” آمریکایی که با سلاح اهدایی واشنگن در سرزمین های اشغالی فلسطین کشته را می شناسی؟» پاسخی نداشت.

   
  به گزارش العالم، این “ربیع عید” جوان ۲۴ ساله فلسطینی بلافاصله توسط پلیس رژیم صهیونیستی بازداشت شد ، اما قبل آن چند نکته مهم را خطاب به اوباما فریاد شد.
   
  ربیع با قطع سخنان اوباما ، خطاب به او خاطر نشان کرد: «تو برای برقراری صلح و سازش به اینجا آمده ای یا برای تقدیم سلاح هایی بیشتر به رژیم صهیونیستی به منظور قتل و کشتار ملت بی دفاع فلسطین؟ آیا راشل کوری را می شناسی که با مال و سلاح دولت تو به قتل رسید؟»
   
  “راشل آلن کوری” عضو آمریکایی جنبش اتحاد جهانی (ISM) بود که در طول انتفاضه “الاقصی” در سرزمین های اشغالی فلسطین به عنوان یکی از فعالان این جنبش به نوار غزه رفت. راشل در مارس ۲۰۰۳ میلادی، هنگامی که بلدوزر نیروهای رژیم اسرائیل در نوار غزه قصد تخریب خانه های فلسطینیان را داشت و وی می خواست راه بلدوزر را سد کند، به شکل عمدی توسط بلدوزر زیر گرفته شد و کشته شد.
   
  قطع سخنان اوباما توسط این دانشجوی جوان فلسطینی در حال صورت می گیرد که تدابیر امنیتی شدیدی برای انتخاب دانشجویان دانشگاه های مختلف به منظور مشارکت در مراسم سخنرانی اوباما اتخاذ شده بود، به گونه ای که برخی دانشگاه ها و دانشکده ها تعهدهایی را از دانشجویان انتخاب شده اخذ کرده اند تا هنگام سخنرانی اوباما مشکلی را در سالن سخنرانی ایجاد نکنند.
   
  عید در ادامه افزود: دولت باید دولت تمامی شهروندان باشد، نه فقط حکومت یهودیان.
   
  این جوان فلسطینی در واکنش به اظهارات اوباما که سرزمین فلسطین را دولتی با حاکمیت یهودیان عنوان کرده بود، تشریح کرد: آیا در مسیر آمدن به اینجا دیوار نژاد پرستانه “حائل” را مشاهده کردی؟ در این سالن فلسطینیان زیادی حضور دارند، این دولت باید برای تمامی آن ها باشد نه فقط برای یهودیان.
   
  نظامیان رژیم صهیونیستی بلافاصله این جوان فلسطینی را از سالن اخراج کرده و اوباما نیز در واکنش به اقدام این دانشجوی فلسطینی تاکید کرد: اگر نسبت  به سخنان اعتراضی انجام نمی شد، ولو از جانب یک دانشجو، خیالم راحت نمی شد.
   
   
  ربیع عید، دانشجوی دانشگاه حیفا و از ساکنان یکی از روستاهای شهر الخلیل است و به نظر می رسد جمهوری اسلامی ایران به عنوان اصلی ترین حامی ملت فلسطین با دعوت از وی در همایشی مانند کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه ملت فلسطین، از وی به طور ویژه تجلیل کند.


  راشل کوری که بود؟
  دختر آمریکایی که تنها ۲۳ بهار از عمرش گذشته بود،‌ ده سال پیش در چنین روزی به جرم سر دادن «مظلومیت فلسطینیان» توسط بلدوزرهای صهیونیستی وادار به سکوت می‌شود تا جامعه بین المللی نیز با سکوت خود در قبال این جنایت مهر تاییدی بر جنایات رژیم صهیونیستی بزنند.
   

   
  «راشل» متولد شهر «المپیای» ایالت «واشنگتن» آمریکا و عضو آمریکایی جنبش اتحاد جهانی (ISM) بود که در طول انتفاضه الاقصی به عنوان یکی از فعالان این جنبش به نوار غزه رفت و روز یک‌شنبه ۱۶ مارس ۲۰۰۳ میلادی به همراه ۸ نفر از دوستان خود که ۵ نفر آنها آمریکایی و ۳ نفر آنها انگلیسی بودند، تمام تلاش خود را به کار می‌بندند تا مانع تخریب خانه یک فلسطینی در محله «السلام» شهر رفح در سرزمین‌های اشغالی شوند.

  «راشل» در برابر بولدوز می‌ایستد و از راننده آن می‌خواهد که بلدوزر را متوقف کند. وی که پیراهن نارنجی رنگی به تن داشت تا برای راننده بلدوزر به راحتی قابل تشخیص باشد، با بلندگوی خود به اقدام راننده بولدوز اعتراض می کند.
   
   
   
  دیگر دوستان «راشل» نیز به فاصله ۱۵ تا ۲۰ متری وی با فریاد از راننده بولدوزر می‌خواهند،‌ اقدام خود را توقف کند. اما بولدوزر همچنان به سوی وی حرکت می‌کند، «راشل» روی تلی از خاک می‌رود. اما بولدوزر به او امان نمی‌دهد. هیولای آهنی ۶۰ تنی، پیکر راشل را به زیر می‌کشد. تیغه بولدوزر او را در خاک دفن می‌کند. در همین زمان دوستان «راشل» فریاد می‌زدنند و از راننده بولدوزر می‌خواهند که توقف کند.
   
   
   
  بولدوزر چند متر جلوتر می‌ایستد. بیل فولادیش را کاملا پایین می‌آورد و به سمت عقب حرکت می‌کند تا خوب مطمئن شود که بدن «راشل» را درهم شکسته است. پس از این جنایت هولناک، نظامیان اشغالگر هیچ‌گونه کمکی به «راشل» نمی‌کنند. چند دقیقه بعد، یک آمبولانس فلسطینی به محل حادثه می‌رسد و بدن نیمه جان «راشل» را به بیمارستانی در رفح منتقل می‌کند. اما قبل از رسیدن به بیمارستان «راشل» با شهادت، در راه آزادی مردم فلسطین همراه می شود.
   
   
   
  اما جنایت رژیم صهیونیستی در حق «راشل» به اینجا ختم نمی‌شود. صهیونیست‌ها مراسم ختم و یادبود او در نوار غزه را با دخالت تانک‌های خود برهم می‌زنند و از دادن مجوز سفر والدین او به سرزمین‌های اشغالی خود داری می‌کنند و تمام اینها در برابر سکوت جامعه جهانی و حامیان حقوق بشر صورت می‌گیرد.
  «راشل» در ایمیل‌هایی که برای خانواده‌اش ارسال کرده بود، مسائلی را شرح می‌دهد که شاهد آن بود و از ناامیدی خود درباره آنها سخن می‌گوید. وی در ۱۴ مارس ۲۰۰۳ تنها دو روز پیش از شهادتش در مصاحبه با شبکه خبری «میدل ایست» گفته بود:
  «احساس می‌کنم، شاهد نابودی از پیش طراحی شده تلاش فلسطینیان برای ادامه زندگی هستم. گاهی اوقات هنگام خوردن غذا با فلسطینیان احساس می‌کنم که انبوهی از تجهیزات نظامی اطراف ماست و قصد نابودی ما را دارند».
   

   

   
  این بار اولی نیست که آمریکایی‌ها به دست صهیونیست‌ها کشتار می‌شوند. نظامیان رژیم صهیونیستی پیش از به قتل رساندن کوری، ۹ مارس ۲۰۰۲ میلادی یک زن آمریکایی ۲۱ ساله را در حالی به قتل رساندند که کودکش را در بغل داشت. او دورگه‌ای فلسطینی – آمریکایی بود،‌ بی‌آنکه خبر کشتن وی انعکاسی در رسانه‌های داشته باشد و در این تردید نیست که یکی از دلایل عدم انعکاس این خبر فلسطینی الاصل بودن این زن بود.
  خانواده «راشل کوری» در سال ۲۰۰۵ از طریق «حسین ابو حسین»، وکیل خود شکایتی را از رژیم صهیونیستی به دادگاه تقدیم می‌کنند و این رژیم را مسئول مرگ «راشل» اعلام و به اهمال در بررسی کامل پرونده شهادت وی متهم می‌کنند.
   
  رژیم صهیونیستی مدعی بود که «راشل» در مسیر دید راننده بولدوزر نبوده، در حالی‌که چهار شاهد عینی از «جنبش همبستگی بین‌المللی» اعلام کردند که او هنگام نزدیک شدن بولدوزر به طور کامل در حوزه دید نظامیان صهیونیست و راننده بلدوزر بوده است. حتی وزارت خارجه آمریکا نیز اعلام کرد که هیچ‌گاه بررسی کامل و شفافی در‌باره پرونده «راشل کوری» صورت نگرفت.
   
  سرانجام روز ۷ شهریور سال جاری یک دادگاه آمریکایی حکم دادگاه قتل «راشل کوری» را صادر و نظامیان رژیم‌صهیونیستی را در جنایت قتل این فعال حقوق بشری بی‌تقصیر دانست تا یک بار دیگر بر جنایت رژیم صهیونیستی مهر تایید زده شود.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro