بیش از چهار هزار و 500 نفر در برنامه های قرآنی صومعه سرا شرکت کردند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۴ فروردین ۹۲ - ۱۸:۵۶

  کد خبر : 7745

  بیش از چهار هزار و ۵۰۰ نفر در برنامه های قرآنی صومعه سرا شرکت کردند

  رییس اداره تبلیغات اسلامی صومعه سرا گفت: بیش از چهار هزار و ۵۰۰ نفر در سال گذشته در برنامه های …

  رییس اداره تبلیغات اسلامی صومعه سرا گفت: بیش از چهار هزار و ۵۰۰ نفر در سال گذشته در برنامه های قرآنی این شهرستان شرکت کردند

   

  حجت الاسلام ˈمنوچهر احمدی پورˈ روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا با بیان این مطلب اظهار کرد: از این تعداد، یک هزار و ۲۰۰ نفر از بانوان صومعه سرا در دوره‌های آموزش قرآن کریم همچون مفاهیم، روخوانی و تربیت معلم در ۲۰ برنامه ای که از سوی اداره تبلیغات اسلامی برگزار شد، شرکت کردند.

  وی افزود: در این مدت بیش از پنج محفل قرآن کریم و جشنواره‌ قرآنی نیز در صومعه سرا برگزار شد که درمجموع افزون بر سه هزار و ۵۰۰ نفر از علاقمندان کلام وحی در این محافل روحانی شرکت کردند.

  حجت الاسلام احمدی پور با اعلام اینکه هم اکنون دو مؤسسه قرآنی و پنج خانه قرآنی روستایی در صومعه سرا زیرنظر اداره تبلیغات اسلامی فعالیت می کنند، اضافه کرد: یکی از نیازهای اساسی جوانان ما محافل انس با قرآن کریم است که به‌ منظور توسعه فعالیت‌های قرآنی و جذب علاقمندان به قرآن، این اداره با همه توان خود در این راستا فعالیت می کنند.

  وی همچنین از بهره مندی سه هزار نفر از دانش آموزان صومعه سرایی در گفتمان های دینی سال ۹۱ خبر داد و یادآور شد: در این مدت بیش از ۱۰ گفتمان دینی در مدارس این شهرستان برگزار شد.

  حجت الاسلام احمدی پور هدف از اجرای گفتمان های دینی را بالابردن بینش سیاسی و اعتقادی جامعه بویژه نسل جوان و نوجوان دانست و گفت: اجرای این برنامه های فرهنگی، جوانان را از آسیب های اجتماعی و انواع دام هایی که استکبار برای تضعیف آنان گسترانیده، در امان می دارد.

  وی با اشاره به اینکه در سال ۹۱ پنج همایش بزرگ با موضوعاتی همچون آسیب های عزاداری در محرم ، پیر غلامان اهل بیت (ع)، مهدویت، حجاب و عفاف، آسیب های اجتماعی طلاق و اعتیاد در صومعه سرا برگزار شد، افزود: این برنامه ها به صورت گفتمان های دینی همایشی و کارگاهی برگزار شد.

  رییس اداره تبلیغات اسلامی صومعه سرا ارتباط چهره به چهره و دو طرفه جوانان با اساتید با هدف پاسخگویی به سؤالات و رفع شبهات دینی آنان را از دیگر اهدف برگزاری گفتمان‌های دینی ذکر و اضافه کرد: برگزاری این برنامه ها ، موجب تغذیه صحیح فکری جوانان می شود.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro