نخستین خزانه گیری برنج در شالیزارهای صومعه سرا انجام شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۷ فروردین ۹۲ - ۱۷:۱۹

  کد خبر : 7758

  نخستین خزانه گیری برنج در شالیزارهای صومعه سرا انجام شد

  مدیر جهاد کشاورزی صومعه سرا گفت: نخستین خزانه گیری برنج پرمحصول گوهر در شالیزارهای این شهرستان انجام شد. واران نیوز» …

  مدیر جهاد کشاورزی صومعه سرا گفت: نخستین خزانه گیری برنج پرمحصول گوهر در شالیزارهای این شهرستان انجام شد.

  واران نیوز» ˈاحمد پادیابˈ عصر روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در سال زراعی جدید، احداث خزانه برنج در نقاط مختلف شهرستان صومعه سرا ازجمله روستای لالم دهستان در زمین شالیکاری سید حمزه اسماعیلی شروع شده است.

  وی با اشاره به اینکه در ۶۰ درصد از اراضی شالیکاری شهرستان صومعه سرا شخم اول انجام شده، ادامه داد: هم اکنون آماده سازی خزانه های شالیکاری، خیساندن بذر و جوانه دار کردن آن توسط کشاورزان شالیکار این شهرستان در حال انجام است.

  پادیاب افزود: باتوجه به وضعیت مناسب آب و هوایی، پیش بینی می شود کشاورزان شالیکار شهرستان صومعه سرا در سال جاری یک هفته زودتر نسبت به سال گذشته، کار نشاء برنج را آغاز کنند.

  وی با تاکید بر اینکه کشاورزان شالیکار صومعه سرا برای ضدعفونی کردن بذر خود در مقابل بیماری های قارچی هرچه زودتر اقدام نمایند، اضافه کرد: کلیه مراکز خدمات کشاورزی و کلینیک های گیاه پزشکی بخش خصوصی این شهرستان آمادگی لازم برای توزیع سموم مورد نیاز شالیکاران را دارند.

  وی با اعلام اینکه در سال گذشته یک هزار و ۴۳۴ هکتار از اراضی شالیکاری شهرستان صومعه سرا به صورت مکانیزه کشت شد، یادآور شد: پیش بینی می شود در سال زراعی جاری، این رقم با ۲۰ درصد افزایش به یک هزار و ۷۰۰ هکتار برسد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro