145دوره آموزشی فنی‌و‌حرفه‌ای صومعه‌سرا برگزار شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۹ مرداد ۹۱ - ۹:۳۶

  کد خبر : 821

  ۱۴۵دوره آموزشی فنی‌و‌حرفه‌ای صومعه‌سرا برگزار شد

  مدیر مرکز فنی و حرفه‌ای صومعه‌سرا از برگزاری ۱۴۵ دوره آموزشی در رشته‌های مختلف ویژه خواهران و برداران در این …

  مدیر مرکز فنی و حرفه‌ای صومعه‌سرا از برگزاری ۱۴۵ دوره آموزشی در رشته‌های مختلف ویژه خواهران و برداران در این مرکز خبر داد

  کاظم پورنصیری پیش از ظهر امروز در جمع اساتید و دانش‌آموزان دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای در مرکز میرزا کوچک فنی و حرفه‌ای این شهرستان با اشاره به تلاش جوانان برای کسب علم و مهارت، اظهار کرد: تمام مهارت‌های آمیخته با علم در مراکز فنی و حرفه‌ای کارآمد و تضمین کننده آینده شغلی جوانان و افراد جویای کار است.

  وی با بیان اینکه فنی و حرفه‌ای صومعه‌سرا دارای دو مرکز خواهران و برادران به صورت مجزا برای برپایی کارگاه‌های آموزشی است، ابراز کرد: مرکز میرزا کوچک ویژه برادران با ۱۰ کارگاه و مرکز امام خمینی (ره) ویژه خواهران با چهار کارگاه برای برپایی دوره‌های مختلف آموزشی مهارت است.

  مدیر مرکز فنی و حرفه‌ای صومعه‌سرا به تعداد دوره‌های آموزشی در کارگاه‌های مذکور در سال گذشته اشاره کرد و یادآور شد: سال گذشته در مجموع بالغ بر ۱۴۵ دوره آموزشی در کارگاه‌های آموزشی خواهران و برادران صومعه‌سرا برگزار شد.

  به گفته وی، از این تعداد دوره‌های آموزشی ۱۲۱ دوره با شرکت یک‌هزار و ۶۹۳ نفر در مرکز میرزا کوچک و ۲۴ دوره با حضور ۳۶۷ نفر در مرکز امام خمینی (ره) برپا شد.

  پورنصیری با تصریح بر اینکه دوره‌های آموزشی برای دو مرکز مذکور دارای حرفه‌های متعدد و مختلفی است، تصریح کرد: سال گذشته این مراکز در ۳۲ حرفه آموزشی برای پسران و ۲۰ حرفه آموزشی برای دختران پذیرش داشتند.

  وی آموزش برق، مکانیک، تراشکاری، تاسیسات، آزمایشگاه الکترونیک صنعتی، مدارهای الکتریکی، ورق‌کاری و جوشکاری، الکترونیک عمومی، اندازه‌گیری الکتریکی، کنترل صنعتی و ماشین‌های الکتریکی، صنایع دستی، امور مالی و بازرگانی، هنرهای تجسمی و فناوری اطلاعات را از جمله حرفه‌های آموزشی در کارگاه‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای این شهرستان عنوان کرد.

  این مسئول، درباره آموزش آموزشگاه‌های آزاد فعال زیر پوشش مرکز فنی و حرفه‌ای صومعه‌سرا ابراز کرد: ۳۷ آموزشگاه آزاد صومعه‌سرا در ۲۵ حرفه آموزشی در جریان برگزاری ۳۹۱ دوره آموزشی بالغ بر سه هزار و ۶۰۰ نفر با تعهد یک میلیون و ۵۶۹ هزار و ۸۴۵ نفر ساعت آموزش داده است.

  وی، بخش‌های نانوایی و قالی‌بافی در راستای ارتقای مهارت و اشتغالزایی را از دیگر آموزش‌های مراکز فنی و حرفه‌ای صومعه‌سرا برشمرد و خاطرنشان کرد: در مدت یک سال گذشته برای ۳۷۲ نفر دوره آموزش و آزمون برگزار شده است.

  پورنصیری آموزش مهارت در زندان برای زندانیان را مهم خواند و تصریح کرد: این افراد مهارت‌ها را برای پس از اتمام دوره‌های حبس و در راستای تضمین شغلی خود در آینده فرا می‌گیرند.

  به گفته وی، حدود ۱۱۲ نفر از زندانیان صومعه‌سرا با تعهد ۱۵ هزار و ۳۰۰ نفر ساعت در محل زندان آموزش مهارتی فنی و حرفه‌ای دیده‌اند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro