نمايندگان مجلس هم باید پاسخگوي عملكرد شوراها باشند !

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۱۹ فروردین ۹۲ - ۱۶:۴۸

  کد خبر : 8401

  نمایندگان مجلس هم باید پاسخگوی عملکرد شوراها باشند !

  به گزارش واران نیوز به نقل از وبلاگ تمار » دستگیری های گسترده در سطح شورای شهرهای مختلف استان و …

  به گزارش واران نیوز به نقل از وبلاگ تمار » دستگیری های گسترده در سطح شورای شهرهای مختلف استان و علی الخصوص کلانشهر رشت ، موئد این نکته اساسی است که بدور از هرگونه نگاه جانبگرایانه ، آنچه مسلم به نظر میرسد وجود فساد مالی و اخلاقی افسار گسیخته در این نهاد تصمیم گیری می باشد.

  انحلال شورای شهر رشت،در مضان اتهام قرار گرفتن اعضای شورای شهر صومعه سرا  و احتمالآ دیگر شهرهای استان ، این تصور را در اذهان ایجاد می نماید که کدام دستگاه های نظارتی و کنترلی بر اعمال و رفتارهای این شورا ها نظارت می کنند ؟ مسئولین مختلف شهر و استان فقط در فکر رفع اتهام ازخود و انداختن مسئولیت این کارها به گردن یکدیگرند .

  نمایندگان محترم استان مشکل  کار را از مسئولین دستگهاهای اجرائی می دانند و مسئولین اجرائی برعکس . این در حالی است که اعضای مختلف شوراها در زمان انتخابات مجلس شورای اسلامی از کاندیدای خاص که بعضاً انتخاب نیز شده اند حمایت و به نفعشان تبلیغ می کردند ، اعم از سخنرانی ها و ترتیب دادن اجتماعات انتخاباتی و هزینه های گسترده که منابع مالی شان مشخص نبود از کجا تامین می گردد. حال با توجه به این مشکلات سوالی که به ذهن میرسد این است که براستی مسئول اینهمه اتفاقات و آبروریزی های متعدد کیست ؟ مشکل از کجاست ؟ چه عواملی باعث می شود که اینچنین افسار گسیخته یعنی به دامن فسادهای مختلف مالی و اخلاقی گرفتار گردند .

  مسئولین استانداری و فرمانداری و حتی وزارت کشور از عمده نهادهایی هستند که باید در این خصوص پاسخگو بوده و از فرافکنی و به گردن یکدیگر انداختن این افتضاحات پرهیز کرده و مسئولانه در فکر حل این معضلات سریالی و ادامه دار باشند.بالاخره این مشکلات در جایی ریشه دارد که باید آنجا را خشکاند تا دیگر کسی جرات نکند از مسئولیتش سوء استفاده کرده و وجه استان و شهرش را خدشه دار نماید. بر استی اگر نمایندگان واقعی و دلسوز ان اصیل مردم بر جایگاه های اجرایی و نهاد های مردمی حاکم باشند.ونظارت اصولی و علمی بر اعمالشان صورت پذیرد دیگر شاهد اینگونه و لنگاریهای اقتصادی ، اخلاقی نخواهیم بود .

  اگر نمایندگان استان خود را خادم مردمی مید انند که آرایشان را به نفع آنها در صندوقها انداخته اند،واجب و ضروری ایست که طرحی در مجلس را به گردش بیاندازند تا حداقل در مورد تفحص و بررسی عملکرد شوراها و شهرداریها اعضاء محترم مجلس به اتفاق نظر رسیده و مصوب گردانند ، تا مردم بدانند که نمایندگانشان در این خصوص نگران بوده و حساسیت کافی نشان می دهند .

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro