امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Friday, 7 May , 2021
امروز : جمعه, ۱۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 26 رمضان 1442
شناسه خبر : 8414
  پرینتخانه » گفتمان و اندیشه تاریخ انتشار : 09 آوریل 2013 - 2:03 |

آیا مشکل آب کشاورزان منطقه نفوت و لولمان امسال برطرف می شود؟؟؟

به گزارش واران نیوز به نقل از سوما نیوز »هر ساله با آمدن فصل بهار و آغاز کار کشاورزی مردم رنج و برنج، کار برای این افراد با رنجی مضاعف همراه است، هم کار سخت و طاقت فرسای کشاورزی و هم رفتن به ادارات مختلف و پیگیری قول ها و وعده های مسئولین برای برطرف […]

آیا مشکل آب کشاورزان منطقه نفوت و لولمان امسال برطرف می شود؟؟؟

به گزارش واران نیوز به نقل از سوما نیوز »هر ساله با آمدن فصل بهار و آغاز کار کشاورزی مردم رنج و برنج، کار برای این افراد با رنجی مضاعف همراه است، هم کار سخت و طاقت فرسای کشاورزی و هم رفتن به ادارات مختلف و پیگیری قول ها و وعده های مسئولین برای برطرف شدن مشکلشان و امید داشتن به نتیجه گرفتن، اما امسال ناامیدی را می توان در چهره شان دید؛ زیرا سال گذشته در پی سیلی که آمده بود و آب تمام محصولات کشاورزی، برنج که آرزوهای کشاورزان و تنها دارایی و سرمایه هایشان بود به همراه آب بندان را با خود برده بود، مسئولین شهرستان به همراه استاندار و بازرسان کشوری که در محل حاضر شده و از نزدیک اوضاع را دیده، قول همکاری و مساعدت را داده بودند اما بعد از گذشت یک سال آن ها را فراموش کرده و دیگر کسی جوابگوی آنها نیست.

یکی،نبود بودجه و دیگری نداشتن مسئولیتی در این خصوص را عنوان می کند و قربانی این میدان فقط کشاورزان هستند.

بسیاری ازکشاورزان، که کشاورزی تنها راه تامین معاششان است با این وضع پیش آمده، دنبال گرفتن مجوز تغییر کاربری زمین های خود رفته اند که به آنها مجوز داده نشده حال آنها مانده اند با یک زمین بی آب که با گذشت ۱۹ روز از آغاز فصل زراعت هنوز نمی داند آیا امسال عنایت مسئولین شامل حالشان میشود تا در زمین های خود کشت کنند یا خدا باید در این اوضاع به آنها رحم کند و در واقع معجزه شود تا از عهده مخارج زندگی یشان برآیند. کار به جایی رسیده که بسیاری از این کشاورزان به علت مشکلات مالی نمی توانند از خانه خارج شوند. شرمندگی از اعضای خانواده یک طرف و مردم و طلبکاران از طرف دیگر آنها را مجبور به خانه نشینی کرده است .

ساخت یک مسیر انحرافی برای کشاورزان این منطقه مگر چقدر بودجه نیاز دارد که بعد از چندین سال هنوز تامین مالی نشده است؟؟؟
مگر رهبر انقلاب امسال را سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی نام گذاری ننموده اند؟ آیا با این بی لطفی هایی که مسئولین به قشر زحمتکش و مظلوم کشاورز میکنند، باید انتظار پیشرفت و تحول در کشاورزی و اقتصاد را داشته و امیدوار به دور زدن تحریم ها باشیم؟؟؟
چرا نباید مسئولیت مان را به درستی انجام بدهیم تا اشکی در چشمان این افراد جمع نشود و شرمنده زن و فرزندشان نگردند؟؟ مگر گناه این افراد چیست؟؟

آیا مشکل آب کشاورزان نفوت و لولمان، امسال بعد از ۳۵ سال برطرف می شود و کشاورزان جشن می گیرند؟؟؟


نوشته شده توسط سیده مرضیه همتی   

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.