افتتاح مسکن مهر صومعه سرا به نقل از فارس و ایسنا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۲۰ فروردین ۹۲ - ۱۴:۵۴

  کد خبر : 8438

  افتتاح مسکن مهر صومعه سرا به نقل از فارس و ایسنا

  فارس واران نیوز » محمدرضا رحیمی لحظاتی قبل توسط یک فروند بالگرد وارد این شهرستان شد و ۱۰ هزار واحد …

  فارس

  واران نیوز » محمدرضا رحیمی لحظاتی قبل توسط یک فروند بالگرد وارد این شهرستان شد و ۱۰ هزار واحد مسکن مهر گیلان را به صورت همزمان در مسکن مهر ۳۵۰ واحدی صومعه‌سرا افتتاح کرد.

  مدیرکل راه و شهرسازی گیلان در حاشیه افتتاح مسکن مهر استان در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس اظهار کرد: در گیلان ۵۱ هزار واحد مسکونی در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت و حدود ۲۱ هزار واحد در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت با پیشرفت فیزیکی بالای ۷۵ درصد وجود دارد.

  حجت شعبان‌پور افزود: تمام این طرح‌ها در زمینی به مساحت ۵۰۰ هکتار و ارزش ریالی ۲ هزار میلیارد تومان ارزیابی شده است.

  وی با بیان اینکه برای احداث این طرح‌ها بالای یک‌هزار میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است، اذعان کرد: ۱۳ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن مهر در اسفند سال ۹۰ توسط رئیس جمهور افتتاح شده است.

  مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با تصریح بر اینکه ۱۰ هزار واحد مسکن مهر نیز امروز توسط معاون اول رئیس جمهور افتتاح می‌شود، خاطرنشان کرد: ۷ هزار مسکن در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت و ۲ هزار و ۵۰۰ واحد در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت و ۵۰۰ واحد نیز در بافت فرسوده افتتاح می‌شود.

  به گفته وی، این پروژه‌ها به صورت پایلوت در مسکن مهر ۱۵ بلوک ۳۵۰ واحدی صومعه‌سرا افتتاح می‌شود.

  شعبان‌پور مهم‌ترین سایت مسکن مهر گیلان را در رشت عنوان کرد و متذکر شد: مسکن مهر رشت در زمینی به مساحت ۴۰۰ هکتار و ۱۷ هزار واحد مسکونی با پیشرفت فیزیکی حدود ۸۰ درصد در حال احداث است.

  وی خاطرنشان کرد: به‌زودی با آماده‌سازی، ۲ هزار واحد دیگر در مسکن مهر رشت توسط رئیس جمهور افتتاح می‌شود.


   

  ایسنا

  مدیرکل راه و شهرسازی گیلان گفت: امروز ۱۰ هزار واحد مسکونی در استان گیلان افتتاح شد که ۳۵۰ واحد آن به صورت پایلوت در شهرستان صومعه‌سرا توسط معاون اول رئیس جمهور به بهره‌برداری رسید.

   

  حجت شعبان‌پور در حاشیه بهره‌برداری از واحدهای مسکن مهر گیلان که به صورت پایلوت در شهرستان صومعه‌سرا با حضور معاون اول رئیس جمهور انجام شد، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه گیلان، اظهار کرد: امروز ۱۰ هزار واحد مسکونی در استان گیلان افتتاح شد که ۳۵۰ واحد آن به صورت پایلوت در شهرستان صومعه‌سرا توسط معاون اول رئیس جمهور به بهره‌برداری رسید.

  وی با بیان اینکه ارزش زمین‌های احداثی واحدهای مسکن مهر در گیلان ۲ هزار میلیارد تومان است، گفت: تاکنون یک هزار میلیارد تومان توسط دولت تامین و اختصاص یافته است.

  شعبان‌پور تصریح کرد: از این ده هزار واحد ۷ هزار واحد در شهرهای با جمعیت ۲۵ هزار نفر، ۲ هزار و ۵۰۰ واحد در شهرهای پایین ۲۵ هزار نفر جمعیت و ۵۰۰ واحد بافت فرسوده است.

  مدیرکل راه و شهرسازی گیلان افزود: مجموع هزینه‌های این ۱۰ هزار واحد ۴ هزار میلیارد ریال است.

  وی پیشرفت فیزیکی واحدهای مسکن مهر در استان را ۷۵ درصد عنوان کرد و گفت: پیشرفت فیزیکی واحد مسکن مهر رشت ۸۰ درصد است.

  شعبان‌پور با بیان اینکه تا پایان دولت دهم باید ۵۱ هزار واحد در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت در استان گیلان تحویل داده شود، افزود: همچنین طی این مدت باید ۲۱ هزار واحد در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت ساخته شود.

  وی خاطرنشان کرد: همچنین در اسفند سال ۹۰ با حضور رئیس جمهور ۱۳ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن مهر به بهره‌برداری رسیده بود.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro