40 میلیون تومان كمك خیران به زندانیان ماسال و صومعه‌سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۱۱ مرداد ۹۱ - ۱۵:۰۹

  کد خبر : 858

  ۴۰ میلیون تومان کمک خیران به زندانیان ماسال و صومعه‌سرا

  رئیس دادگستری صومعه‌سرا از کمک ۴۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی خیران به زندانیان پرداخت دیه، نفقه و مهریه ماسال …

  رئیس دادگستری صومعه‌سرا از کمک ۴۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی خیران به زندانیان پرداخت دیه، نفقه و مهریه ماسال و صومعه‌سرا خبر داد.

   امید علی نوروزپور عصر امروز در جلسه دادگستری این شهرستان با اشاره به وضعیت زندانیان صومعه‌سرا اظهار کرد: زندان صومعه‌سرا به دلیل کمبود و محدودیت در مکان و فضای مناسب دارای مشکلات زیادی است.

  وی با بیان اینکه محدودیت‌های مکانی موجب کم‌رنگ شدن کنترل بهداشتی و سلامت زندانیان می‌شود، تصریح کرد: باید هر چه سریع‌تر به فکر بررسی و کنترل این مشکل با ایجاد فضای مناسب‌تری باشیم.

  رئیس دادگستری صومعه‌سرا به احداث ساختمان جدید زندان این شهرستان اشاره کرد و افزود: عملیات احداث ساختمان جدید زندان صومعه‌سرا به دلایل مختلف به کندی پیش می‌رود.

  وی از وجود ۳۵۴ زندانی در زندان صومعه‌سرا خبر داد و بیان کرد: از این تعداد، بالغ بر ۴۶ نفر به دلیل عدم توان در پرداخت دیه، نفقه و مهریه در حبس هستند.

  نوروزپور، مجموع بدهی زندانیان مالی صومعه‌سرا را بالغ بر ۶ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: دلایل تمام این بدهی‌ها به صورت معلوم و مستند است.

  به گفته وی، یک میلیارد تومان از مجموع ۶ میلیارد تومان بدهی‌های مذکور از طرف شاکیان و به صورت سازش بین دو طرف بخشیده شده است.

  رئیس دادگستری صومعه‌سرا با اشاره به برنامه گلریزان این شهرستان در روزهای گذشته، اذعان کرد: در این مراسم بالغ بر ۴۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان از طرف خیران برای زندانیان پرداخت مالی و جرایم غیر عمد صومعه‌سرا و ماسال جمع‌آوری شد.

  وی افزود: تمام کمک‌های خیران برای آزادی زندانیان ناتوان در پرداخت نفقه، مهریه و دیه هزینه می‌شود.

  نوروزپور به آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمد صومعه‌سرا در راستای برپایی جشن گلریزان در سال گذشته اشاره کرد و یادآور شد: سال گذشته ۷۲ زندانی صومعه‌سرا از طریق کمک‌های خیران به آغوش خانواده‌های خود بازگشتند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro