چه کسانی ستاد روحانی را مدیریت می‌کنند؟

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۱ اردیبهشت ۹۲ - ۲:۴۴

  کد خبر : 8602

  چه کسانی ستاد روحانی را مدیریت می‌کنند؟

  پس از اعلام کاندیداتوری حسن روحانی، اعضای ستاد انتخاباتی او نیز معرفی شدند. در میان این افراد چهره‌های نزدیک به …

  پس از اعلام کاندیداتوری حسن روحانی، اعضای ستاد انتخاباتی او نیز معرفی شدند. در میان این افراد چهره‌های نزدیک به اکبر هاشمی رفسنجانی حضور چشمگیری دارند.

  محمد‌رضا نعمت‌زاده

  محمد‌رضا نعمت‌زاده در سال ۱۳۲۴ در شهر تبریز متولد شده است. او دارای مدرک کارشناسی مهندسی محیط زیست از دانشگاه پلی‌تکنیک کالیفرنیا و فوق‌لیسانس مدیریت صنعتی دانشگاه کالیفرنیا واحد بر کلی است. نعمت‌زاده بیش از ۴۰ سال تجربه در مسئولیت فنی و مدیریتی صنعتی و همچنین برنامه‌ریزی و اداری در بخش‌های خصوصی و دولتی دارد.

  او که پیش از انقلاب در کارخانجات بخش خصوصی فعالیت می‌کرد، پس از پیروزی انقلاب در سال ۵۸ به وزارت کار رسید. در سال ۵۹ در دولت شهید رجایی وزیر صنایع و معادن شد و یک سال بعد معاونت اجرایی نخست‌وزیر را برعهده گرفت. البته همزمان با این مسئولیت، در سازمان برنامه و بودجه نیز فعالیت می‌کرد. در میانه سال‌های ۶۱ تا ۶۳ و همچنین ۶۵ تا ۶۷ معاون سازمان صنایع دفاع بود؛ البته در فاصله این دولت مسئولیت و از سال ۶۷ تا ۶۸ نیز مدیر‌عامل شرکت توانیر بود.

  نعمت‌زاده در دولت سازندگی به وزارت صنایع و معادن رسید، در دولت اصلاحات مدیر‌عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی شد و در دولت نهم مدیر‌عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و مشاور ارشد وزیر نفت بود. در سال ۸۸ که بازنشسته شد، شرکت خصوصی «نعمت‌» را تاسیس کرد و خود مدیر‌عامل آن شد. او حالا ریاست ستاد انتخاباتی حسن روحانی را برعهده دارد.

  اکبر‌ترکان

  اکبر ترکان متولد ۱۳۳۳ دارای کارشناسی مکانیک از دانشگاه صنعتی شریف و فوق‌لیسانس مدیریت است. او فعالیت‌های اجرایی خود را در سال ۵۸ و از جهاد سازندگی لرستان آغاز کرد. در سال ۶۰ استاندار ایلام شد و دو سال پس از آن به استانداری هرمزگان رسید. ترکان در فاصله سال‌های ۶۴ تا ۶۸ مدیر‌عامل سازمان صنایع دفاع بود و شاید از همین رو بود که در دولت اول هاشمی رفسنجانی ویر دفاع شد. او در دوره دوم دولت سازندگی به وزارت راه‌وترابری رفت. ترکان که در انتخابات ریاست جمهوری هفتم از نامزدی علی‌اکبر ناطق نوری حمایت کرده بود، با پیروزی سید‌محمد خاتمی در دوم خرداد ۷۶ رئیس سازمان گسترش و نو‌سازی صنایع شد، اما پس از چهار سال ریاست این سازمان، معاون وزیر نفت و مدیر‌عامل شرکت نفت و گاز پارس شد؛ مسئولیتی که تا پایان دولت نهم ادامه یافت. او که هم‌اکنون در مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام مشغول فعالیت است، در انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ قائم‌مقام ستاد انتخاباتی حسن روحانی خواهد بود.

  محمد‌باقر نوبخت

  محمد‌باقر نوبخت حقیقی، نماینده مردم رشت در چهار دوره مجلس و دبیر‌کل حزب اعتدال و توسعه است. او در سال ۱۳۲۹ در خانواده‌ای مذهبی و سرشناس در رشت متولد شد. نوبخت خواهر‌زاده آیت‌الله حجتی، از روحانیون سرشناس گیلان است و دو برادرش نیز در سمت‌های دولتی و قضایی مشغول به فعالیت هستند. او دارای دکترای اقتصاد از  انگلستان است. نوبخت در دهه سوم زندگی خود مدیر‌ دبیر‌ستان دکتر بهشتی رشت از بزرگ‌ترین مدارس شمال ایران بوده و پس از آن، مدیر‌کلی آموزش‌وپرورش کرمانشاه و چهار دوره نمایندگی مردم رشت در مجلس را در کارنامه خود دارد. او در هر چهار دوره، به عنوان نماینده منتخب نخست شهر، برگزیده شد و اکنون به عنوان معاون پژوهش‌های اقتصادی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام و دبیر‌کل حزب اعتدال و توسعه فعالیت می‌نماید. این چهره نزدیک حزب‌اعتدال و توسعه فعالیت می‌نماید. این چهره نزدیک به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم سخنگوی ستاد مردمی انتخابات روحانی است.

  يک ديدگاه

  1. اينار گفت:

   سلام ایا قبل انتخابات کلید تبلیغاتی از یک کاندید نزده ای؟

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro