آیا کار سپاه موازی کاری با دیگر ارگان ها نیست؟

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۲ اردیبهشت ۹۲ - ۱۸:۳۵

  کد خبر : 8608

  آیا کار سپاه موازی کاری با دیگر ارگان ها نیست؟

  به گزارش واران نیوز» ظهر امروز به بهانه روز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلمی برای تهیه گزارش و مصاحبه به …

  به گزارش واران نیوز» ظهر امروز به بهانه روز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلمی برای تهیه گزارش و مصاحبه به دیدار با فرمانده سپاه پاسداران شهرستان صومعه سرا جناب سرهنگ مهدوی نیا رفتیم که متن مصاحبه با این سوال آغاز شد.

  واران نیوز: برای روشن شدن تاریخچه تاسیس سپاه برای خوانندگان بعنوان اولین سوال “سپاه در چه سالی و با چه هدفی تشکیل شد؟

  مهدوی نیا: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دوم اردیبهشت سال ۵۸ به فرمان امام خمینی (ره) بعنوان یکی از مولود های انقلاب شکل گرفت

  واران نیوز: با توجه به اینکه ما در ایران نهاد های نظامی،ارتش،اطلاعاتی,رزمی,عمرانی و .. را دارا هستیم آیا کار سپاه که هم در اطلاعات,سازندگی،نظامی،عمرانی،فرهنگی و… دخالت دارد یک موازی کاری با سازمانهای دیگر نیست؟

  سوال بجا و مناسبی پرسیدید.ماهیت وجودی سپاه و ماموریت سپاه حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی می باشد.

  لذا ماهیت سپاه با توجه به تهدیدات باز نمایی می شود وبنا به شرایط و مقتضیات زمان و نوع تهدید،نوع ماموریت سپاه هم تعریف می شود.

  چون سپاه یک نهاد انقلابی است لذا اقدامات این نهاد هم انقلابی است یعنی با کمترین هزینه بزرگترین خدمات را ارائه میدهد.

  سپاه یک تشکیلات استراتژیک و معنویت محور است و همانطور که عرض کردم ماموریتش حفظ دستاورد های انقلاب است لذا هرجایی به هر نحوی دستاورد های انقلاب مورد تهدید واقع شود  سپاه آنجا حی و حاضر است و وارد عمل میشود.

  اما دیگر یگانهای نظامی این خصوصیات را ندارند ونباید هم داشته باشند چون یک ماموریت ذاتی برای آنها تعریف شده است.

  چند مثال میزنم تا عرائضم بیشتر مملوس شود.

  زمان دفاع مقدس سپاه به یاری ارتش شتافت و از مرزهای کشور دفاع کرد و حماسه ای بزرگ و بی نظیر را خلق کرد.

  زمانی که گروه های مختلف وابسته به استکبار مانند منافقین،لیبرالیا و… قصد ضربه زدن به کشور و اسلام را داشتند سپاه با تمام قدرت با آنها مبارزه کرد و شهدای زیادی هم تقدیم نمود.

  در حال حاضر چون تهاجم دشمن یک تهاجم نرم و جنگ فرهنگی است سپاه در این مرحله نیز با قدرت وارد شده و در حال جنگ و مقابله با دشمن است.

  همه آن نهاد ها باید باشند اما سپاه همچنان بعنوان یک تشکیلات انقلابی برای حفظ دستاورد های انقلاب باید حضور داشته باشد پس ملاحظه فرمودید که موازی کاری نبوده و نیست.

  واران نیوز:سپاه در انتخابات آینده چه نقشی میتواند داشته باشد؟

  مهدوی نیا: در کلیه انتخابات های کشور سپاه در جهت برقراری امنیت با دیگر ارگانهای نظامی کمک نموده و در آینده نیز اینچنین خواهد بود.

  بنا به فتوای امام (ره) ورهبر عزیز انقلاب سپاه به هیچ عنوان بر له یا علیه هیچ کاندیدایی اقدام نخواهد کرد از طرفی کوشش می کند مردم را برای شرکت حداکثری تشویق و ترغیب نماید و همچنین شاخص های فرد اصلح را بدون ذکر مصادیق برای عموم مردم تبین خواهد نمود.

  واران نیوز: در حال حاضر کارهای بزرگ سپاه در صومعه سرا چه بوده است؟

  مهدوی نیا: شجره طیبه صالحین که متشکل از بسیجیان فعال و عادی در گروه های مختلف در سطح مساجد شکل گرفته و به بصیرت افزایی و معنویت افزایی نیروهای بسیجی مبادرت می ورزند.

  جذب نیروهای مردمی وفادار به  انقلاب و نظام و آموزش و حفظ و انسجام آنها،پرورش نیرو های کادر بسیج برای تصدی مسئولیت های کلیدی نظام.راه اندازی گروه های ارشاد و امر به معروف و نهی از منکر،مبارزه با تهاجم فرهنگی و ترویج اقتصاد مقاومتی و آموزش تغییر سبک زندگی مردم از کارهای بزرگی است که در این مقطع از زمان که مورد تحریم دنیا قرار داریم ضروری است و سپاه با تمام قدرت در حال انجام این ماموریت های بزرگ است.

   

  ۵ ديدگاه

  1. محمد علی گفت:

   جناب آقای مهدوی نیا، متاسفانه شنیده شده سپاه در حال تهیه لیستی برای حمایت از برخی کاندیداهای شورای شهر است، بخصوص اینکه تعدادی از افراد ذکر شده دارای ثروتهای آنچنانی هستند و وجه خوبی نیز در میان مردم ندارند اما آیا ماهیت و وظیفه اصلی سپاه بنا بر آرمانهای امام حمایت از پابرهنگان و مستضعفین است یا صاحبان ثروت و مکنت؟ آیا سهم مردم خوردن خاک از ماشینهای شاسی بلند نامهای تایید شده در سپاه صومعه سراست یا مظلومین و مستضعفین مد نظر سپاه هستند؟ امتحان بزرگیست، اما مردم درباره این موضوعات عیان و علنی چه میگویند و چه قضاوتی خواهند داشت، بیایید جایگاه سپاه را همچنان بزرگ و حامی مستضعفین حفظ کنیم که وظیفه نظام و هدف آنست…

   • واران نیوز گفت:

    سایت واران نیوز بنا به وظیفه جواب ، سوال پیش آمده در مورد ” سپاه در حال تهیه لیستی برای حمایت از برخی کاندیداهای شورای شهر است ” را از سرهنگ مهدوی نیا جویا شد و ایشان این موضوع را تکذیب کردند و گفتند هیچ لیست انتخاباتی توسط سپاه تهیه نشده و نمی شود ومطمئنان نخواهد شد.

  2. محسن گفت:

   خیلی خوبه که جواب سوالها رو میدید اتفاقا منم این رو شنیده بودم و برام جای سوال بود اما حتما به آقای مهدوی بگید که بعضیها یه جریان تو شهر به وجود آوردند که مثلا بله ما تایید شده سپاهیم و سپاه این شخص رو برای ریاست جمهوری و فلان اشخاص رو برای شورا تایید میکنه که فکر میکنم این موضوع به نفع سپاه پاسداران نیست

  3. amir گفت:

   منم دیدم کسایی که اسامی کاندیدا رو میدن میگن سپاه از اینا حمایت میکنه

  4. علی گفت:

   مگه میشه سپاه از کسی دفاع نکنه!

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro