امام جمعه صومعه‌سرا:ذائقه فرهنگی کشور در حال فراموشی

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۱۱ مرداد ۹۱ - ۱۵:۲۷

  کد خبر : 861

  امام جمعه صومعه‌سرا:ذائقه فرهنگی کشور در حال فراموشی

  امام جمعه صومعه‌سرا گفت: ذائقه فرهنگی کشور به دلیل سهل‌انگاری متولیان امر به معروف و نهی از منکر در حال …

  امام جمعه صومعه‌سرا گفت: ذائقه فرهنگی کشور به دلیل سهل‌انگاری متولیان امر به معروف و نهی از منکر در حال فراموشی است.

   حجت‌الاسلام اسماعیل صدیقی عصر امروز در جمع مسئولان و مدیران دستگاه‌های فرهنگی، آموزشی و امنیتی این شهرستان با اشاره به مقوله امر به معروف و نهی از منکر، اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر یکی از ارکان استوار جوامع اسلامی به شمار می‌رود.

  وی با بیان اینکه تبیین و ارائه فرهنگ درست و ملی به ملت به ویژه قشر جوان امری ضروری و مهم است، تصریح کرد: ملت تشنه دستیابی به تمدن و فرهنگ غنی و اصیل است.

  امام جمعه صومعه‌سرا با اشاره به کمبود تبلیغات فرهنگی و عدم الگو سازی‌های فرهنگی در کشور تصریح کرد: برخی از مردم به دلیل عدم اقدام خوب و جامع متولیان فرهنگی برای شناساندن فرهنگ‌های غنی و ملی به گمراهی سوق می‌یابند.

  وی افزود: متولیان فرهنگی همان کارگزاران مقوله امر به معروف و نهی از منکر بوده که باید بیش از گذشته در تلاش و پشتکار باشند.

  صدیقی با بیان اینکه فرهنگ غنی و اصیل ایرانی در راستای تبلیغات منسجم و مدون فرهنگ بی‌پایه و اساس غرب قرار گرفته است، متذکر شد: ذائقه فرهنگی کشورمان به دلیل سهل‌انگاری متولیان امر به معروف و نهی از منکر در حال فراموشی است.

  وی از مسئولان و متولیان فرهنگی صومعه‌سرا خواست از ورود بیشتر فرهنگ غرب در این شهرستان جلوگیری کنند.

  امام جمعه صومعه‌سرا با اشاره به اینکه کارگزاران نظام جمهوری اسلامی باید امر به معروف و نهی از منکر را احیا و اجرا کنند، ابراز کرد: باید از پیشروی تغییر دائقه‌های فرهنگ ملی به فرهنگ غربی با ارائه راهکارهای مناسب به صورت جدی جلوگیری کرد.

  وی ادامه داد: فرهنگ غرب علاوه بر تغییر ظاهری موجب تغییرات باطنی افراد نیز می‌شود که در بسیاری موارد احتمال خدشه بر پیکر نظام وجود دارد.

  فرمانده انتظامی صومعه‌سرا نیز در جلسه مذکور با اشاره به عملکرد بخش انتظامی این شهرستان در راستای احیای امر به معروف و نهی از منکر، اظهار کرد: در هفته‌های اخیر بالغ بر ۳۵۰ دستگاه تجهیزات ماهواره در صومعه‌سرا شناسایی و جمع‌آوری شده است.

  فریدون آقایی، کشف ۳ هزار و ۷۰۰ سی‌دی غیر مجاز و ضد فرهنگی از مراکز صنفی صومعه‌سرا را از دیگر طرح‌های ارتقای آرامش اجتماعی و کنترل بر فضای فرهنگی این شهرستان عنوان کرد و افزود: در این راستا بیش از ۶۰۰ تذکر زبانی نیز در حوزه‌های عفاف و حجاب و روزه‌خواری صورت گرفته است.

  وی با بیان اینکه معتادان و کلاهبرداران نیز از عوامل مخل آرامش اجتماعی و سلب فضای فرهنگی محسوب می‌شوند، خاطرنشان کرد: با همکاری نیروهای پلیس صومعه‌سرا حدود ۱۲۰ نفر از کلاهبرداران و معتادان  صومعه‌سرا دستگیر و تحویل مراجع قضایی شده‌اند.

  منبع:فارس

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro