شهرداران متخلف زیست‌محیطی گیلان به مراجع قضایی معرفی شدند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۷ اردیبهشت ۹۲ - ۷:۰۹

  کد خبر : 8637

  شهرداران متخلف زیست‌محیطی گیلان به مراجع قضایی معرفی شدند

  مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان از معرفی شهرداران متخلف زیست‌محیطی استان به مراجع قضایی خبر داد. به گزارش واران نیوز …

  مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان از معرفی شهرداران متخلف زیست‌محیطی استان به مراجع قضایی خبر داد.

  به گزارش واران نیوز به نقل از فارس» امیر عبدوس ظهر امروز در جمع کار‌شناسان و مدیرکل بازرسی گیلان گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته اداره‌کل محیط زیست استان را ارائه کرد.

  وی با بیان اینکه گیلان دارای ۳۱ مرکز دفن غیرمجاز است، اظهار کرد: این مراکز بدون داشتن مجوز محیط زیست اقدام به تخلیه زباله می‌کنند و اقدام‌های لازم از طرف شهرداری‌ها برای دفن بهداشتی در این مناطق صورت نمی‌گیرد.

  مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان از معرفی شهرداران متخلف استان به مراجع قضایی خبر داد و افزود: شهرداری‌های بندر کیاشهر، صومعه‌سرا، آستانه‌اشرفیه، رودبار، آستارا، رستم‌آباد، لنگرود، رودسر و… به دلیل انجام ندادن اقدام‌های لازم برای دفن بهداشتی زباله به مراجع قضایی معرفی شدند که برخی از آن‌ها تبرئه و یا تنها محکوم به جریمه نقدی شدند.

  وی با بیان اینکه به تمام شهرداران گیلان اخطار زیست‌محیطی داده شده است، بیان داشت: شهردار‌ها موظف هستند هزینه پسماند را از تولیدکننده پسماند دریافت کنند، اما شهرداری‌ها همواره از کمبود اعتبار می‌گویند.

  عبدوس به موضوع پالایش مراکز درمانی استان اشاره کرد و اذعان داشت: ۹۰ درصد مراکز درمانی گیلان امحاگر شدند و ۱۰ درصد زباله‌سوزی می‌شود.

  وی با اشاره به اینکه ۱۰۰ درصد زباله‌های بیمارستانی گیلان امحا و مدیریت می‌شود، عنوان کرد: درباره امحای زباله مطب‌ها و درمانگاه‌های استان مشکل وجود دارد و امکان کنترل مطب‌ها را نداریم.

  این مسئول یادآور شد: از علوم پزشکی گیلان انتظار می‌رود با لغو پروانه مطب‌های متخلف اقدام‌های لازم را انجام دهد و نظارت و برخورد قانونی را داشته باشد.

  وی به معرفی بیمارستان‌های متخلف به مراجع قضایی اشاره کرد و متذکر شد: هفت بیمارستان تاکنون به مراجع قضایی معرفی شدند که احکام صادره درباره آن‌ها تأثیرگذار بوده است.

  عبدوس با اشاره به اینکه اخطاریه‌های ۲۸ مرکز درمانی گیلان در دست پیگیری است، اذعان کرد: ۴۱ مورد اخطاریه در بحث پسماند صورت گرفت.

  وی در پایان افزود: در بخش فاضلاب بیش از ۴۰۰ مورد اخطار به واحدهای صنعتی استان داده شد که ۱۳ مورد منجر به اصلاح شد و ۳۳ مورد نیز در دست بررسی است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro