52 شهردار استان گیلان در صومعه سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۹ اردیبهشت ۹۲ - ۱۴:۱۵

  کد خبر : 8652

  ۵۲ شهردار استان گیلان در صومعه سرا

  به گزارش اختصاصی واران نیوز: صبح روز یکشنبه ۵۲ شهردار استان گیلان در کارگاه آموزشی شهرداران در شهرداری صومعه سرا …

  به گزارش اختصاصی واران نیوز: صبح روز یکشنبه ۵۲ شهردار استان گیلان در کارگاه آموزشی شهرداران در شهرداری صومعه سرا شرکت کردند.

  این جلسه با حضور آقایان  کرمی مدیر کل امور شهری،آقاجانزاده معاون عمرانی استانداری گیلان،خصوصی نماینده شهرستان صومعه سرا، حسینعلیزاده فرماندار صومعه سرا و صدیقی امام جمعه شهرساتان در سالن اجتماعات شهرداری این شهر برگزار گردید.

  جناب خصوصی در این جلسه شهرداران را پس از جایگاه استاندار از قدرتمندترین مدیران اجرایی دانست و اظهر داشت: شهرداران عصاره آرای مردمی و امانت‌داران اعتماد آنها هستند.

  نماینده مردم صومعه سرا در ادامه به شهرداران شهری گفت:شما مسئول شهر خود هستید و باید این شهر را طوری درست کنید که به شهر های اسلامی نزدیک تر باشد.

  وی  با تأکید بر اینکه روند پژمردگی آبادانی و عمران شهری باید اصلاح شود، خاطرنشان کرد: شهرداران باید از جوان‌های خوش فکر و سلیقه در راستای تداوم سیستم شهری موفق استفاده کنند.

  آقاجانزاده معاون امور عمرانی استانداری گیلان که یکی از سخنرانان اصلی این همایش بود  شرط پیشرفت شهر و شهرداری ها را تامل شهرداران با بخش عمرانی استانداری دانست و گفت بدون تعاف می گوییم اگر شهرداری می خواهد از حوادث و برخی ادارات نظارتی در امان باشد باید بیشترین تامل را با بخش عمرانی استانداری داشته باشد .


  وی گفت برخی موارد شهرداران به علت عدم آشنایی با قوانین و مقررات بامشکل هایی رو به رو می شوند که باعث به تعلیق افتادن پروژه ها می شود ، شهرداران باید بابت عدم آگاهی از قوانین و مقررات پاسخگو باشند .


  معاونت امور عمرانی استانداری گیلان همچنین در خصوص برخی از شهرداران که فقط به منفعت خود فکر می کنند نیز سخن گفت و ادامه داد برخی از دوستان شهردار ما انتظار دارن در هر شرایطی اعتبار بگیرند البته نه برای انجام دادن کار بلکه برای اینکه خود را مطرح کنند .
  وی در خصوص درخواست شهرداران بابت پرداخت مطالبات کارکنان شهرداری نیز گفت اولین چیزی را که من دستور آن را دادم پرداخت حق و حقوق پرسنل شهرداری ها تحت هر شرایط و بعد پرداختن به سایر هزینه ها بود .


  آقاجانزاده ادامه داد که شهرداران باید برای توسعه ی پروژه های عمرانی تلاش کنند و بابت پروژه ها عمرانی جوابگو باشند .
  وی یکی از وظایف معاونت عمرانی استانداری را پیشبرد پروژه های عمرانی در حوزه ی شهر خواند و افزود همان طور که معاونت سیاسی موظف است در حوزه های سیاسی وارد شود ، معاونت عمرانی نیز موظف به پیگیری پروژه های عمرانی در حوزه ی شهری می باشد .
  معاونت امور عمرانی استانداری گیلان در پایان نیز از شهرداران خواست تا با در نظر گرفتن وضع اقتصادی موجود به ارائه ی راهکار بپردازند.

  شهرداران استان گیلان در این جلسه به مشکلاتی که با آن مواجه هستند اشاره نمودند و پیشنهد هایی برای رفع این مشکلات دادند که خلاصه این مشکلات و پیشنهادات  به شرح زیر است:

  ۱- نداشتن بودجه برای پرداخت حقوق اولیه کارکنان خود.

  ۲-گران شدن غیر قابل پیش بینی قیر

  ۳-نداشتن درآمد ثابت برای شهرداری

  ۴-پیشنهاد قرار دادن بخشی از مالیات شهری برای شهرداری توسط دولت

  ۵-پیشنهاد ابلاغ  مدیریت شهری برای اجرای بهتر اوضاع شهر و وضعیت داخلی شهرداری‌هابه شهرداران

  و…

  این جلسه در ساعت ۸ صبح برگزار گردید و تا غروب ادامه داشت.


  گزارش تصویری

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro