وجود 70 درصد حریم تالاب خزر در صومعه‌سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۱۲ اردیبهشت ۹۲ - ۳:۳۲

  کد خبر : 8752

  وجود ۷۰ درصد حریم تالاب خزر در صومعه‌سرا

  نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی از وجود ۷۰ درصد حریم تالاب خزر در این شهرستان خبر داد. به …

  نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی از وجود ۷۰ درصد حریم تالاب خزر در این شهرستان خبر داد.

  به گزارش واران نیوز به نقل از فارس» حمیدرضا خصوصی‌ثانی امروز در جلسه شورای اداری این شهرستان، اظهار کرد: دولت فعلی خدمات ارزنده‌ای را در حوزه‌های مختلف به‌ویژه در مناطق محروم انجام داده است.

  وی با بیان اینکه تحقق اهداف نهایی دولت دهم نیازمند حمایت و پشتکار مسئولان نظام در استان‌هاست، تصریح کرد: با تلاش مضاعف و تعامل هماهنگ عرصه خدمتگزاری به مردم وسیع‌تر و روند اجرای آن سریع‌تر می‌شود.

  نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مطالبه‌های صومعه‌سرا با توجه به سفر هیئت دولت به گیلان، بیان کرد: بخشدار شدن دو منطقه ضیابر و طاهر گوراب و اختصاص شهرداری به تنیان از جمله این مطالبات مهم صومعه‌سرا از هیئت دولت است.

  وی، گسکر و منطقه گسکرات را جولانگاه فعالیت‌های میرزای جنگلی دانست و تصریح کرد: زادگاه و محل مبارزاتی نهضت جنگل باید بیش از این مورد توجه مسئولان ارشد کشور قرار گیرد.

  خصوصی‌ثانی با اشاره به دیگر مشکلات مردم صومعه‌سرا، ادامه داد: ضعف برق مناطق شهری و روستایی صومعه‌سرا، انتظار به گازکشی ۴۰ روستای این شهرستان و آسفالت و تعریض راه‌های روستایی از دیگر این مشکلات است.

  به گفته وی، رودخانه‌های صومعه‌سرا به عنوان منابع مهم تولید شن و ماسه استان نیازمند لایروبی و دیواره‌سازی است.

  نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس با اشاره به وضعیت شهرک‌های صنعتی صومعه‌سرا، متذکر شد: شهرک‌های صنعتی شمار یک و دو صومعه‌سرا برای ایجاد اشتغال نیازمند توجه بیشتر دولت است.

  وی از وجود ۷۰ درصد حریم تالاب خزر در صومعه‌سرا خبر داد و اضافه کرد: بالغ بر ۲۰ هزار هکتار از اراضی صومعه‌سرا در حاشیه این تالاب قرار گرفته که محیطی مناسب برای جذب گردشگر است.

  خصوصی‌ثانی، ارتقای دانشکده منابع طبیعی و آبخیزداری صومعه‌سرا به دانشگاه، پیگیری طرح‌های گردشگری در تالاب صومعه‌سرا، ساخت کمربندی بازار جمعه و … را از دیگر پیشنهادها برای برطرف کردن مشکلات این شهرستان عنوان کرد.


   

  حاشیه جلسه

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro