آیین جشن تكلیف دختران صومعه سرایی برگزارشد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۹۲ - ۱۵:۳۷

  کد خبر : 9002

  آیین جشن تکلیف دختران صومعه سرایی برگزارشد

  آیین جشن تکلیف ۷۰۰نفرازدختران دانش آموزصومعه سراازسوی اداره آموزش و پرورش درمصلی نمازجمعه این شهرستان برگزارشد. واران نیوز: به گزارش …

  آیین جشن تکلیف ۷۰۰نفرازدختران دانش آموزصومعه سراازسوی اداره آموزش و پرورش درمصلی نمازجمعه این شهرستان برگزارشد.

  واران نیوز: به گزارش خبرنگارما،امام جمعه صومعه سرا صبح امرودراین آیین گفت: خداوند برای برقراری ارتباط با بندگانش قرآن را برای ما نازل کرده و این کتاب آسمانی دارای دستوراتی است که خداوند می گوید اگربندگان من این دستورات را انجام دهند بندگان خوب من خواهند بود.

  حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل صدیقی بیان کرد:خداوند فرموده مهمترین راه انجام اعمال ودستورات قرآنی ازمرحله ابتدایی رسیدن به سن تکلیف است که نمازباید مهم شمرده شود وخانواده ها نقش محوری دراین زمینه برعهده دارند.

  وی با توصیه اقامه نمازهای اول وقت به دانش آموزان تاکید کرد:پدران و مادران دراین راستا باید دقت لازم را بعمل بیاورندواگروالدین دراین زمینه کوتاهی کنند فرزندان نیزانگیزه خوددربرپایی فرایض دینی را فراموش خواهند کرد.

  معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش صومعه سرا نیزدراین آیین با تبریک به دانش آموزان گفت:کسانی که به سن تکلیف رسیده اند مکلف به انجام واجبات خود هستند.

  حسن پیراولیاافزود:پاگذاشتن به سن تکلیف اولین گام ارتباط با پرودگارمحسوب می شود که لازم است برای این امرمهم دنبال یک واسطه ورابط باشیم که این همان مرجع تقلید است .

  وی با اشاره به نقش مادران درتربیت فرزندان اشاره کرد واضافه نمود: الحمدالله امروز درجامعه ای زندگی می کنیم که مسیررشدوتعالی ودستیابی به منابع جهت رسیدن به موفقیت مهیاست وازاین روباید مراقب فرزندان ما درمسیررشد وتربیت باشیم.

  همچنین درپایان این آیین دانش آموزان دورکعت نمازشکربه امامت امام جمعه صومعه سرابه جا آوردند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro