امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Friday, 7 May , 2021
امروز : جمعه, ۱۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 26 رمضان 1442
شناسه خبر : 9158
  پرینتخانه » گفتمان و اندیشه تاریخ انتشار : 22 می 2013 - 1:27 |

انتخابات و خلق حماسه سیاسی

واران نیوز: با نزدیک شدن به ۲۴ خرداد ماه نبض انتخابات یازدهم ریاست جمهوری و چهارم شوراها تند تر میزند. جمهوری اسلامی ایران منادی مردم سالاری دینی در جهان است بی شک وجود انتخابات سالم یکی از ارکان این مهم می باشد انتخاباتی که بی شک نقش مهم و تاثیر گذارتر مردم در رقم زدن […]

انتخابات و خلق حماسه سیاسی

واران نیوز: با نزدیک شدن به ۲۴ خرداد ماه نبض انتخابات یازدهم ریاست جمهوری و چهارم شوراها تند تر میزند.

جمهوری اسلامی ایران منادی مردم سالاری دینی در جهان است بی شک وجود انتخابات سالم یکی از ارکان این مهم می باشد انتخاباتی که بی شک نقش مهم و تاثیر گذارتر مردم در رقم زدن سرنوشتشان را نمایان می کند.این خود نمایانگر اهمیت شرکت و مشارکت حد اکثری مردم در انتخابات می باشد.

انتخاباتی که در شرایط کنونی با توجه به اعمال تحریم های همه جانبه غرب علیه جمهوری اسلامی و وجود فشار های گسترده بر اقشار مختلف بیش از پیش می تواند امتیاز و پشتوانه ای برای بالا بردن قدرت چانه زنی در سطح بین المللی باشد.

در شرایطی که رسانه های کشورهای سلطه گر تمامی تلاش خود را در جهت کم رنگ نمودن اراده مردم ایران برای مشارکت حد اکثری مصروف نمومده اند به خوبی نشانگر وجود نگرانی  دشمنان داخل و خارج از خلق حماسه ای دیگر است.

نامگذاری امسال با عنوان حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی از سوی مقام معظم رهبری که خود نشانگر تیزبینی و هوشمندی ایشان است دلیلی بر این مدعا می باشد.

به عبارتی این امر خود اهمیت مشارکت حداکثری در انتخابات آزاد را می نمایاند. اما در مقابل این وظیفه مردم، کاندیدا ها نیز وظایفی بر عهده دارند که از جمله آن می توان پایبندی به قانون در مرحله مبارزات انتخاباتی و دامن زدن به برگزاری انتخابات سالم اشاره کرد.

آنچه از کاندیدا ها انتظار می رود این است که در درجه اول منافع ملی را به منافع شخصی خویش ترجیه دهند با توجه به اینکه برگزیده شدن در هر انتخاباتی فرصتی برای خدمت گزاری به مردم می باشد پس دلیلی برای بد اخلاقی های سیاسی همانند آنچه که در انتخابات سال ۸۸ مشاهده شد باقی نمی ماند، انتظار مردم از کاندیداها می تواند این باشد که در شرایط حساس کنونی که نگاه دنیا به این انتخابات است تمام تلاش خود را در جهت حفظ وحدت و یکپارچگی نظام به کار ببندند.

کاندیدها می باید تابع نظرات مردم و رهنمود های رهبری بوده و در صورت برگزیده نشدن تجربیات ،نظرات و راهکارهای خود را در اختیار منتخبین ملت بگذارند بی شک وجود چنین روحیه ای می تواند سر آغازی برای حرکت به سوی یک جامعه ی آرمانی و مردم سالار باشد. همچنین افرادی که انتخاب می شوند تمام تلاش خود را صرف بهبودی وضع موجود اقتصادی نمایند. اوضاعی که با وجود تحریم ها روز به روز سنگینیش بر دوش مردم به خصوص اقشار کم در آمد بیشتر می شود.

بدیهی است که یکی از اولویت های مردم در انتخاب رئیس جمهور آینده، داشتن برنامه اقتصادی جامع و کار آمد می باشد.

امید که ملت ایران با رهنمود های مقام معظم رهبری از این امتحان نیز همانند گذشته سربلند بیرون آید و بار دیگر بدخواهان نظام را بیش از پیش نا امید نماید.


به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.