ایلیا رکورد المپیک و جهان را شکست و قهرمان المپیک شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۱۴ مرداد ۹۱ - ۲۱:۱۳

  کد خبر : 918

  ایلیا رکورد المپیک و جهان را شکست و قهرمان المپیک شد

   وزنه بردار قزاق با رکوردشکنی قهرمان دسته ۹۴ کیلوی المپیک ۲۰۱۲ لندن شد. ، رقابت‌های وزنه‌برداری المپیک ۲۰۱۲ لندن در …

   وزنه بردار قزاق با رکوردشکنی قهرمان دسته ۹۴ کیلوی المپیک ۲۰۱۲ لندن شد.

  ، رقابت‌های وزنه‌برداری المپیک ۲۰۱۲ لندن در دسته ۹۴ کیلوگرم امشب با حضور نماینده کشورمان سعید محمدپور، نفر سوم جهان در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۱ پاریس و ۹ وزنه‌بردار دیگر در این دسته آغاز شد.

  محمدپور در حرکات یکضرب کار با انتخاب وزنه ۱۷۷ کیلویی آغاز کرد که در مهار آن موفق بود. در ادامه کار را با مهار وزنه ۱۸۰ کیلویی در حرکت دوم پیگیری کرد. محمدپور در انتخاب سوم خود وزنه ۱۸۳ کیلویی را هم مهار کرد تا به این ترتیب با کسب عنوان چهارمی در حرکات یکضرب به کار خود خاتمه دهد.

  در ادامه رقابت‌ها و در حرکات دوضرب نماینده ایران با مهار وزنه ۲۱۹ کیلویی کار خود را آغاز کرد. محمدپور برای حرکت دوم خود در مهار وزنه ۲۲۴ کیلویی ناکام بود. وی برای حرکت سوم وزنه ۲۲۶ را انتخاب کرد که باز هم ناکام ماند تا با مجموع ۴۰۲ کیلو به کار خود خاتمه دهد.

  در این دسته ایلیا ایلین در حرکت سوم به وزنه ۲۳۳ کیلویی حمله کرد و رکورد جهان را هم که با ۲۳۲ کیلو در اختیار کلسکی لهستانی بود پس از ۱۲ سال جابجا کند.

  وی همچنین رکورد مجموع المپیک و جهان که به ترتیب در اختیار خودش و کاخیاشویلی یونانی بود را پس از ۴ و ۱۳ سال به میزان ۱۲ کیلو و ۶ کیلوگرم جابجا و به نام خود کرد.

  در این دسته وزنه برداران روسیه و مولداوی به ترتیب دوم و سوم شدند و یک وزنه بردار روس دیگر پیش از محمدپور در رده چهارم المپیک ایستاد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro