به قیمت حضور در شورا آبروی بقیه را نبرید!

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۵ خرداد ۹۲ - ۲۳:۳۵

  کد خبر : 9218

  به قیمت حضور در شورا آبروی بقیه را نبرید!

  واران نیوز: نزدیک بودن به ایام انتخابات در شهرستان کوچکی مثل صومعه سرا چه قبل و چه بعد از انتخابات …

  واران نیوز: نزدیک بودن به ایام انتخابات در شهرستان کوچکی مثل صومعه سرا چه قبل و چه بعد از انتخابات معمولاً حاشیه هایی به همراه داشته که مورد خشنودی و رضایت مردم شهرستان نبوده و نیست.

  به گزارش روابط عمومی کانون فعالان رسانه ای شهرستان صومعه سرا، در این میان نکته منفی آنجاست که پا از انتقاد درباره عملکرد افراد فراتر رفته و آبروی افراد را هم نشانه میرود به طوری که اقداماتی برای تخریب چهره ای که حتی در انتخابات برنده نشده و صحبتی هم درباره وضعیت آن نداشته صورت گرفته و اتهاماتی هم به وی وارد میشود.

  این موضوع فقط مربوط به انتخابات مجلس هم نبوده و انتخابات شورای شهر نیز از این گزند مصمون نمانده است، به طوریکه حتی صحبتهایی له یا علیه برخی افراد که حتی قصد حضور در انتخابات را نیز ندارد صورت میپذیرد و انتقداتی هم نسبت به ایشان وارد میشود.

  اما اینکه به قصد یا غرض ورود و حضور در صحنه انتخابات چه حد و مرزی برای ورود به محدوده انتقاد از عملکرد افراد و رفتار کاری ایشان داریم جدای از پرداختن به مسائل شخصی افراد بوده و نکته منفی درست همینجاست که گاه پا را از حد و مرز نقد و انتقاد فراتر گذاشته و وارد مباحثی میشویم که در حیطه زندگی شخصی افراد و به دور از عملکرد کاری ایشان است.

  هر چند که مطابق قانون و طبق اختیاراتی که به عنوان آزادی بیان در ارائه اخبار نقادانه و انتقاد حتی جدی از عملکرد افراد و حتی اشاره به سوءاستفاده های کاری و عملکردی نسبت به مسئولین و نهادهای دولتی، مردمی و غیر انتفاعی حتی با ذکر نام و در برخی موارد بدون ذکر نام افراد در اختیار رسانه ها قرار دارد اما پرداختن به انصاف و وجدان کاری به همراه در نظر داشتن نیت عمل که هم مد نظر شرع و هم عرف و اجتماع بوده چیزیست که هر حبرنگار یا رسانه و یا کاندیدایی باید بدان پایبند و ملزم باشد.

  قطعاً ارائه نقد و یا  انتقاد از عملکرد یک مجموعه ضعیف باعث نمایان شدن مشکلات و کمک به رفع مشکلات مینماید اما از انصاف بدور است که بجای پرداختن به عملکرد افراد با ورود به محدوده شخصی و خصوصی افراد در جهت بهره برداری خبری یا رقابتی از اوضاع باشیم.

  متاسفانه طی هفته های گذشته اقداماتی نظیر ارسال برخی شب نامه ها و ارسال پیامک های گروهی در سطح شهرستان رخ داد که مورد واکنش انتقاد آمیز سایتهای خبری شهرستان قرار گرفت اما در روزهای گذشته نیز یک وبسایت خبری استانی اقدام به انتشار خبری در خصوص انتخابات شورای شهر صومعه سرا نمود و در این خبر به ظاهر نقادانه انتقاداتی از عملکرد برخی از داوطلبین حضور در انتخابات شورای شهر صومعه سرا بیان کرد.

  در پی انتشار این خبر و ارسال لینکهای خبر مربوطه برای وبسایتها و وبلاگهای شهرستان، سایتهای خبری شهرستان اقدام به انتشار لینک خبر مربوطه از سوی این سایت خبری نموده و بدون پرداختن به اصل موضوع صرفاً اشاره به انتشار خبر مربوطه توسط این وبسایت خبری نمودند.

  انتشار این خبر که به ظاهر و به دلیل عدم نامبردن از شخصی خاص به ظاهر منعی برای انتشار در فضای مجازی نداشت، اما بلافاصله واکنشهایی از سوی برخی هواداران یکی از اعضای شورای شهر صومعه سرا را بدنبال داشت به طوری که پس از مدت کوتاهی لینک مربوطه هرچند خبر منتشر شده از وبسایتهای صومعه سرا نبود از روی خروجی همه سایتهای شهرستان حذف شد.

  هواداران این عضو شورای شهر صومعه سرا معتقد بودند هرچند در این خبر نامی از این عضو شورای شهر ذکر نشده اما طرح خبر اشاره به این عضو از شورا داشته و مطلبی که به وی منتسب شده در شان و جایگاه ایشان نبوده و این موضوع مورد اعتراض هواداران و نزدیکان ایشان قرار گرفته است.

  این گروه متعقدند که این عضو شوارای شهر نه تنها سابقه ای موثر و در خور ستایش در دوران عملکرد خود در شورای شهر داشته بلکه پس از سالها فعالیت در شورای شهر و خدمت به عنوان یک کارمند دولت هنوز از پس سالها مستاجر و فاقد منزل شخصی بوده و اتهاماتی این چنین درباره عملکرد ایشان درخور شان، جایگاه و شخصیت این عضو شورا نمیباشد.

  در این میان هرچند انتشار این لینک خبری توسط وبسایتهای خبری شهرستان صرفاً به دلیل انتقاد وارد شده به شورای شهر صومعه سرا صورت پذیرفته بود و با توجه به طرح این موضوع، لازمه اش ارسال جوابیه و شفاف سازی مناسب از اعضای شورای شهر صومعه سرا در جهت دفاع و صیانت از آبروی اعضاء محترم شورای اسلامی شهر در سطح استان بود اما به دلیل انتقاد وارد شده از سوی هواداران به سرعت از روی سایتهای خبری شهرستان حذف شد.

  علی رغم این موضوع که انتشار خبر مورد ذکر مورد تایید سایتهای خبری شهرستان نبوده و با اشاره به این خبر خواستار پاسخگویی اعضای محترم شورا به موارد ذکر شده در خبر مربوطه بوده اند اما همچنان در انتظار پاسخ مناسب و جوابیه برخی از اعضا شورا در این خصوص مانده اما شاید بنا بر مصالحی اعضای محترم واکنش یا جوابیه ای نسبت به این خبر منتشر شده تا زمان برگذاری انتخابات نداشته باشند.

  با اینحال اعضای کانون فعالان رسانه ای شهرستان صومعه سرا و سایتهای خبری شهرستان ضمن محکوم نمودن چنین اقداماتی و اقداماتی نظیر آنچه طی هفته های گذشته با ارسال برخی شب نامه و مطلب ناروا نسبت به برخی افراد رخ داد که مشخص نیست با چه هدفی و در نتیجه چه جهت گیری در شهرستان انجام میپذیرد خواستار سعه صدر هوادارن این کاندیدای محترم و پاسخگویی جامع ایشان در دفاع ازعملکرد وی در چند سال اخیر شورا هستند و ضمن تایید این نکته که ایشان همواره از اعضاء فعال و چهره های تاثیر گذار در شهرستان بوده اند به هیچ عنوان قصد یا غرضی در انتشار این لینک خبری نداشته و صرفاً خواستار پاسخگویی و رفع ابهامات در مورد خبر منتشر شده بوده اند.

  هرچند که ورود سایتهای خبری شهرستان به موضوع انتخابات شورای اسلامی شهر صومعه سرا میتوانست زمینه ساز تحقق بهتر شعار حماسه سیاسی در شهرستان باشد اما بدنبال واکنش نسبت به انتشار این خبر و از آنجا که در انتشار اخبار مربوط به کاندیداها و ارائه عملکرد و انتقادات آنها تمیز دادن این مساله که کدام صحبت یا انتقاد میتواند اشاره به کدام موضوع یا فردی از اعضای شورای شهر یا کاندیداهای محترم داشته باشد و به دلیل اصل حفظ آرامش بدنبال ایجاد فضایی سالم در جهت برگزاری انتخاباتی پر شور در شهرستان صومعه سرا تعدادی از وبسایتهای خبری شهرستان به دنبال همفکری و مشورت انجام گرفته از انتشار هرگونه خبر در له یا علیه اعضا یا کاندیداهای چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهرستان صومعه سرا تا پایان برگزاری انتخابات در ۲۴ خردادماه سال جاری خودداری خواهند کرد.

  امیدواریم مردم فهیم شهرستان صومعه سرا خود با بررسی و تحقیق درباره نحوه عملکرد یا ارائه برنامه های هر یک از اعضاء و کاندیداهای شرکت کننده در انتخابات آتی برگی دیگر از افتخارات این شهرستان در جهت تحقق شعار حماسه سیاسی و تحقق منویات رهبر عظیم شان انقلاب را رقم بزنند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro