در دولت تدبیر و امید خبری از یارانه نقدی نخواهد بود.

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۲۲ خرداد ۹۲ - ۲۱:۴۷

  کد خبر : 9389

  در دولت تدبیر و امید خبری از یارانه نقدی نخواهد بود.

  حسن روحانی در اولین حضورش در گفت و گوی ویژه خبری، تلویحا از حذف یارانه نقدی در دولتش صحبتی به …

  حسن روحانی در اولین حضورش در گفت و گوی ویژه خبری، تلویحا از حذف یارانه نقدی در دولتش صحبتی به میان آورد که کمتر مورد توجه قرار گفت.

  واران نیوز به نقل از  عصر هامون: ، روحانی با بیان این‌که قانون هدفمندکردن یارانه‌ها باید ادامه پیدا کند، گفت:” این موضوع باید براساس قانون و آنچه که مجلس مصوب کرده اجرا شود”.
  وی البته درباره پرداخت یارانه نقدی به مردم، به گونه ای دیگری سخن گفت. به نحوی که این استنباط به وجود می آید که در دولت وی، پرداخت نقدی حذف خواهد شد و به جای آن، جای آن باید به امورات دیگری، بودجه تعلق گیرد.
  در این میان، ظاهرا توقع دولت آقای روحانی هم افزایش میزان مالیات هایی است که مردم باید به دولت بدهند.
  در قانون هدفمندی یارانه ها تنها به یارانه ی نقدی اکتفا نشده است و بحث ای دیگری همچون بیمه و موارد دیگر را نیز مد نظر قرار داده است. لذا طبق گفته وی در دولت تدبیر و امید خبری از یارانه نقدی نخواهد بود.
  روحانی در برنامه گفتگوی ویژه خبری با تاکید بر این‌که صدقه گرفتن افتخار نیست، بلکه صدقه دادن افتخار است، گفت:” ما باید به نحوی حرکت کنیم که وضع مالی مردم خوب شود تا مالیات دهند و در واقع به سمتی برویم که دست دولت به سمت ملت دراز باشد نه برعکس آن”.
  در واقع در این اظهارات بحث خاصی در خصوص پرداخت نقدی مطرح نیست و موضوعی که به وضوح دیده می شود، دریافت مالیات بیشتری از مردم است و روحانی در دولتش می خواهد این گونه به سمت مردم دست دراز کند. در واقع او می خواهد با این راهکار از مردم به طریق اخذ مالیات بیشتر درآمد دولتش را دریافت کند. وبا توجه وضع اقتصادی و معیشتی امروز مردم ، دریافت مالیات بیشتر اوضاع را برای خانواده های کم در آمد تر وخیم خواهد کرد.
  با توجه به پرداخت چندین ماهه یارانه ها توسط دولت فعلی ، این اقدام به یکی از مطالبات مردم از دولت آینده تبدیل شده است و قطع یارانه ها میتواند به معضلی جدی برای دولت آینده تبدیل شود

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro