آمادگی صومعه سرا برای سفرهای تابستانی

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۱ تیر ۹۲ - ۱۶:۴۰

  کد خبر : 9592

  آمادگی صومعه سرا برای سفرهای تابستانی

  جلسه ستاد تسهیلات سفر های تابستانی با حضورحسینعلیزاده فرماندار صومعه سرا  و اعضای ذیربط به منظور هماهنگی کلیه دستگاههای عضو …

  جلسه ستاد تسهیلات سفر های تابستانی با حضورحسینعلیزاده فرماندار صومعه سرا  و اعضای ذیربط به منظور هماهنگی کلیه دستگاههای عضو ستاد جهت ارائه خدمات بهتر به مسافران و گردشگران تابستانی در محل اتاق جلسه فرمانداری برگزار شد.  

  فرماندار در این جلسه ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان ، سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی،روز اصناف و روز قوه قضائیه را تبریک گفت و اظهار داشت: شهرستان صومعه سرا در شرایطی قرار گرفته است که موضوع گردشگری خاصی که بتواند جذب گردشگری کند  تا کنون در شهرستان نداشته ایم.

  وی خاطر نشان کرد: در شهرستان آثار فرهنگی زیادی می باشد که متاسفانه تبلیغاتی از آن آثار نشده است تا گردشگران بتوانند از این آثار استفاده کنند.

  وی افزود: در صومعه سرا تالاب بسیار زیبایی می باشد که با تخصیص بودجه بیشتر می توان راه ارتباط صومعه سرا به تالاب را نزدیک کرد و از گردشگران زیادی بهره مند شد.

  حسین علیزاده گفت: با ایجاد کارتینگ و پارک در شهرستان می توانیم جذب توریست کنیم.

  همچنین وی اظهار داشت: نظافت در ایام تابستان در شهر و روستا اهمیت زیادی در جذب گردشگر دارد. وی ادامه داد: تمام دستگاه‌های اجرایی این شهرستان  در ایام تابستان  باید با ارائه خدمات لازم  و ایجاد امکانات اقامتی، رفاهی و خدماتی و تامین مایحتاج عمومی و ارائه خدمات به مسافران بکوشند .

  فرماندار تصریح کرد: با نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان باید شهرستان را طوری آماده کنیم که وقتی گردشگری وارد شهر می شود این ماه را احساس کند.

  وی گفت: از ستاد تبلیغات اسلامی خواستارم تا در پارک ها و مدارس نماز جماعت ظهر و مغرب را برپا کنند.

  حسین علیزاده اشاره کرد: جاده فومن به پونل که مسیر پرخطری می باشد از پلیس راهور درخواست دارم نیروی بیشتری را در این مسیر مستقر کنند و همچنین نیرووی امداد و هلال احمر در این مسیر بیشتر باشند.

  وی در ادامه صحبت های خود گفت: شرایطی را باید برای شهرستان آماده کنیم  تا گردشگرانی که به این شهرستان می آیند نهایت استفاده را ازین سفر خود داشته باشند.

  در پایان فرماندار یادآوری کرد: یک گروهی برای بازدید روستاها و ارزیابی دهیاری ها آماده باشند.و مکان هایی برای چادر زدن مسافرین در نظر گرفته شود.وهمچنین پوسترهای گردشگری مختص صومعه سرا چاپ شود.

  در ادامه جلسه بابازداه بخشدار صومعه سرا گفت: در خصوص تسهیلات سفر در تابستان ، با توجه به ارتباطاتی که با دهیاران داریم ، نظافت روستاها را که چشم انداز بدی در سطح روستا داشت را هماهنگ کردیم.

  وی اظهار داشت: نصب پرده و بنر  خیر مقدم را به میهمانان داریم.

  وی در ادامه گفت: صومعه سرا از استعداد بسیار زیادی برخوردار است و ما باید تلاش کنیم تا استعداد واقعیش را به آن برگردانیم.

  فرد اسماعیلی رییس آموزش و پرورش تولمات با عرض تبریک به مناسبت اعیاد شعبانیه و حماسه ۲۴ خرداد که مردم با حماسه بزرگ قلب رهبری را شاد کردند و دشمنان را ناامید کردند گفت: ۷ مدرسه در داخل شهر تجهیز کرده ایم که امکاناتش متاسفانه ضعیف می باشد و از هلال احمر درخواست داریم تا در خصوص وسایل مورد نیاز مسافران مانند: پنکه ، یخچال ، پتو و … با ما همکاری کنند چون در مدرسه فقط یک اتاق خالی به مسافرین داده می شود.

  وی در ادامه اظهار داشت: مهمترین کاری که در تولمات انجام گرفته  در خصوص خانه معلم می باشد.که در ماه مبارک رمضان آماده افطاری به گردشگران  می باشد و مسافرین می توانند از فضای خانه معلم تولمات نهایت استفاده را ببرند.

  منوچهر احمدی پور مسئول سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان ضمن تبریک به مناسبت میلاد امام زمان عج و اول تیر تاسیس سازمان تبلیغات گفت: وقتی مسافری در شهرستان اسکان پیدا کرد این دیگر وظیفه ما مسئولین می باشد کا مکان های گردشگری شهرستان را به مسافر معرفی کنیم.

  وی اظهار داشت: مکان های گردشگری را می توان به صورت بروشور در آورد و به مسافران عرضه کرد تا گردشگر از مکان های گردشگری شهرستان مطلع شود.

  وی ادامه داد: در مورد مسائل معنوی ، اگر مدارس موافق باشند برای مسافرین در ایام ماه مبارک رمضان نماز جماعت برپا شود.

  خبرنگار؛ مائده فلاحتکار ضیابری

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro