مهم ترین بستر براى ظهور عمل به دستورات قرآن و احکام اسلامی است.

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۳ تیر ۹۲ - ۲۰:۴۶

  کد خبر : 9642

  مهم ترین بستر براى ظهور عمل به دستورات قرآن و احکام اسلامی است.

  همایش مهدویت درصومعه سرابرگزارشد. در راستای پاسداشت هرچه بهتر فرهنگ مهدویت و انتظار و عطر آگین نمودن جامعه به نور …

  همایش مهدویت درصومعه سرابرگزارشد.


  در راستای پاسداشت هرچه بهتر فرهنگ مهدویت و انتظار و عطر آگین نمودن جامعه به نور معنویت امام زمان(عج) و عمق بخشیدن به این فرهنگ متعالی،همایش مهدویت درصومعه سرا با همکاری تبلیغات اسلامی این شهرستان برگزار شد.

  واران نیوز: به گزارش خبرنگار ما یکی از اساتید حوزه و دانشگاه شامگاه یکشنبه در این همایش که درمسجد امام حسین(ع) صومعه سرا برگزار شد با بیان این که اعتقاد به منجی یک شناخت درونی است که درضمیر همه بشریت وجود دارد گفت:کمال گرایی انسانی برخاسته از این امر درونی است و همه مذاهب به منجی اعتقاد دارند فقط مصداق ها متفاوت است.

  حجت الاسلام والمسلمین دکتر رحیم لطفی انگیزه برگزاری همایش های مهدویت را حرکت در صراط مهدویت بدون افراط و تفریط،مطالعه وتجزیه و تحلیل دراین زمینه دانست وافزود:آماده سازی و آموزش آماده سازی برای انتظار یک ضرورت است.

  وی اضافه کرد:مسئله مهدویت فقط منحصربه فرقه ناحیه شیعه نسیت بلکه در همه فرق، مذاهب و ادیان و بلکه همه نفوس بشریت و بالاتر از آن همه مخلوقات خداوند منتظر آمدن این بهار و این منجی هستند.

  حجت الاسلام لطفی با بیان این که اعتقاد به موعود دراسلام و بین همه مسلمین مشترک است و همه مسلمانان دراین مورد با یکدیگر متفق‌القول هستند یاد آورشد:اعتقاد به مهدویت در بین مسلمانان امیدی را درمیان آنها به وجود آورده که اثرات مثبت عظیمی را در جوامع گذاشته است.

  وی ادامه داد:مهم ترین بستر براى ظهور مهدى موعود(عج) عمل به دستورات قرآن و احکام اسلامی است.

  حجت الاسلام لطفی با اشاره به حفظ وحدت شیعه وسنی در ارتباط با ظهور منجی عالم بشریت گفت:کلمه مهدی درسخنان پیامبرمکرم اسلام(ص)آمده است که مردی از اهل بیت من و از فرزندان زهرا(س)رهبری مردم را به دست خواهد گرفت و به وسیله ایشان به جای ظلم و بیداد،مودت و رحمت حکمفرما می‌شود و فقر و بینوایی ریشه ‌کن خواهد شد.

  وی با اشاره به این که امام زمان(عج)منزلت و جایگاه ویژه ای درنزد خداوند دارد گفت: حضرت عیسی مسیح(ع)و حضرت موسی کلیم الله(ع) از خداوند منان خواستار منزلت آقا امام زمان(عج)شدند و خداوند به آنان فرمود:امام زمان ذخیره اهل بیت و آخرزمان است و شما را توانایی رسیدن به این منزلت نیست.

  حجت الاسلام لطفی با بیان این که مهدی موعود(عج)ازکردارورفتارمردم آگاه  ولی از دیده ها پنهان وبه همه بندگان خدا احاطه دارد خاطرنشان ساخت:همانطوری که ما منتظر ظهور حضرتش هستیم او نیز منتظر فرمان ظهور خویش است.

  وی افزود:جزخدا کسی نمی داند که امام زمان(عج)کی خواهد آمد،و آن روزی که ازپس پرده غیبت ظاهرخواهد شد فقط نزد خدا مشخص است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro