درخشش 111دانش‌آموز صومعه سرایی در مرحله استانی مسابقات فرهنگی‌هنری، قرآن و معارف اسلامی کشور

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۹ تیر ۹۲ - ۱۹:۰۳

  کد خبر : 9694

  درخشش ۱۱۱دانش‌آموز صومعه سرایی در مرحله استانی مسابقات فرهنگی‌هنری، قرآن و معارف اسلامی کشور

  واران نیوز: پرویز امیدی عصر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان، تعلیم و تربیت را پایه تحول در جامعه اسلامی خواند و …

  واران نیوز: پرویز امیدی عصر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان، تعلیم و تربیت را پایه تحول در جامعه اسلامی خواند و اظهار کرد: استقلال، خودباوری، عزت و سربلندی هر جامعه‌ای بستگی به جایگاه و عظمت حوزه آموزش و پرورش آن دارد.

  وی با بیان اینکه نقش تعلیم و تربیت در هر جامعه امری حیاتی و مهم تلقی می‌شود، تصریح کرد: توجه و نگرش به این مقوله باید به صورت ویژه دنبال شود.

  کارشناس امور فرهنگی‌هنری اداره آموزش و پرورش صومعه‌سرا اضافه کرد: امور تربیتی اداره‌های آموزش و پرورش کشور دارای ظرفیت‌های زیادی در راستای تربیت دانش‌آموزان برای رسیدن به سربلندی و سعادت بوده و در این بین نقش مربیان پرورشی نیز بسیار تعیین کننده است.

  وی، مهرورزی و عطوفت، کاربرد منطق و استدلال در تربیت و داشتن سعه‌صدر را از ویژگی‌های اصلی مربیان پرورشی موفق برشمرد.

  این مسئول بیان کرد: جایگاه معاونت پرورشی و فرهنگی اداره‌های آموزش و پرورش همراه با کارشناسان، معاونان و مربیان پرورشی مدارس نیز بسیار حساس و تأثیرگذار است.

  امیدی با اشاره به فعالیت حوزه معاونت پرورشی و فرهنگی اداره آموزش و پرورش صومعه‌سرا، یادآور شد: این حوزه با تمام مشکلات مالی و اقتصادی در تلاش برای دستیابی به کمال دانش‌آموزان صومعه‌سرا در رشته‌های مختلف فرهنگی و هنری است.

  وی به راهیابی دانش‌آموزان صومعه‌سرا در مرحله استانی مسابقات رشته‌های مختلف فرهنگی، هنری، علوم قرآنی و معارف اسلامی اشاره کرد و گفت: دانش‌آموزان صومعه‌سرا به صورت شگفت‌انگیزی در این دوره از رقابت‌های استانی خوش درخشیدند.

  دبیر برگزاری مسابقات فرهنگی‌هنری اداره آموزش و پرورش صومعه‌سرا از شرکت پرشور دانش‌آموزان در مرحله شهرستانی از این دوره از مسابقات خبر داد.

  وی افزود: جمع زیادی از این دانش‌آموزان با تکیه بر دانش و فن خود به مسابقات مرحله استانی راه یافتند.

  امیدی، از افتخارآفرینی و درخشش بالغ بر ۱۱۱ نفر از دانش‌آموزان پسر و دختر صومعه‌سرا در مسابقات فرهنگی‌هنری، قرآن و معارف اسلامی مرحله استانی سال تحصیلی ۹۲-۹۱ خبر داد.

  وی اذعان کرد: این دانش‌آموزان موفق به کسب رتبه‌های نخست تا سوم رشته‌های مختلف فرهنگی‌هنری، قرآن و معارف اسلامی مرحله استانی شده‌اند.

  این کارشناس امور فرهنگی‌هنری آموزش و پرورش صومعه‌سرا، اذان، انشای نماز، مداحی، تفسیر مفاهیم قرآنی، حفظ و قرائت قرآن کریم، احکام، صحیفه سجادیه، نهج‌البلاغه در رشته قرآن و احکام اسلامی و داستان‌نویسی و.. را از جمله موضوعات مسابقه مذکور برشمرد.

  وی با اشاره به بررسی رتبه‌های دانش‌آموزان شرکت کننده شهرستان‌های گیلان در این دوره از مسابقات، یادآور شد: صومعه‌سرا در مرحله استانی رتبه نخست مسابقات «قرآنی، ادبی، هنرهای دستی و تجسمی» گیلان را کسب کرده است.

  امیدی با بیان اینکه افتخار آفرینان مرحله استانی به مسابقات مرحله کشوری اعزام می‌شوند، متذکر شد: مسابقات فرهنگی‌هنری، قرآن و احکام اسلامی مرحله کشور با حضور برترین‌های مرحله استانی تابستان امسال برگزار می‌شود.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro