اطعام 45 هزار نفر نیازمند صومعه‌سرا در ماه رمضان

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۱۳ تیر ۹۲ - ۰:۱۰

  کد خبر : 9713

  اطعام ۴۵ هزار نفر نیازمند صومعه‌سرا در ماه رمضان

  رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) صومعه‌سرا از اطعام ۴۵ هزار نفر اقشار نیازمند، محروم و ایتام روزه‌دار این شهرستان …

  رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) صومعه‌سرا از اطعام ۴۵ هزار نفر اقشار نیازمند، محروم و ایتام روزه‌دار این شهرستان در ماه مبارک رمضان خبر داد.

  واران نیوز: علیرضا محمدی عصر امروز در جلسه داخلی کمیته امداد این شهرستان در آستانه ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: رمضان ماه بزرگ، با برکت و پر از مهر و بخشش الهی است.

  وی افزود: استفاده هر لحظه ماه مبارک رمضان امری مهم است و اعمال خوب و بد انسان‌ها در این ماه بیشتر مورد توجه حق تعالی قرار می‌گیرد.

  رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) صومعه‌سرا با اشاره به برنامه‌ها و مراسم‌های ویژه ماه مبارک رمضان در این شهرستان، افزود: دو طرح ملی شبکه نیکوکاری در بخش مرکزی و میرزا کوچک صومعه‌سرا در ماه مبارک رمضان اجرا می‌شود.

  وی با بیان اینکه طرح مذکور در قالب مسجد محوری و با همکاری امام جماعت و هیئت امنای مساجد مشمول انجام می‌شود، ادامه داد: این افراد متولی جمع‌آوری کمک‌های خیران و توزیع آن کمک‌ها در بین محرومان و نیازمندان همان بخش هستند.

  محمدی، بر لزوم برپایی و اقامه نماز جماعت در تمام اداره‌ها و نهادهای صومعه‌سرا تأکید کرد.

  وی با تصریح بر اینکه تمام اداره‌ها باید اقامه نماز جماعت را جزو وظایف اصلی خود بدانند، اذعان کرد: بالغ بر ۹۵ درصد از کارکنان کمیته امداد صومعه‌سرا به صورت منظم در نماز جماعت این نهاد شرکت مستمر دارند.

  رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) صومعه‌سرا، خاطرنشان کرد: دهم هر ماه در ساختمان کمیته امداد صومعه‌سرا ستاد اقامه نماز و شورای امر به معروف و نهی از منکر برگزار می‌شود.

  وی با اشاره به فعالیت‌های کمیته امداد صومعه‌سرا در حوزه فرهنگی و دینی، گفت: اعزام چهار رابط فرهنگی از حوزه علمی خواهران  صومعه‌سرا برای آموزش احکام نماز به خانواده‌های زیرپوشش کمیته امداد، برگزاری مسابقه‌های نماز و حفظ احادیث در پایان هر ماه از جمله فعالیت‌های کمیته امداد است.

  محمدی، تشویق رابطان فعال نماز و برگزاری زیارت عاشورا در پنجشنبه هر هفته را از دیگر فعالیت‌های کمیته امداد این شهرستان در حوزه‌های فرهنگی و دینی است.

  وی از اجرای طرح «مفتاح‌الجنه» در صومعه‌سرا خبر داد و گفت: در راستای این طرح مسئولان و مدیران صومعه‌سرا به صورت منظم از خانواده‌های نیازمند و محروم این شهرستان بازدید و عیادت می‌کنند.

  این مسئول، با بیان اینکه در ایام ماه مبارک رمضان تمام اقشار محروم، نیازمند و ایتام روزه‌دار صومعه‌سرا اطعام می‌شوند، خاطرنشان کرد: این طرح برای افطاری دادن ۴۵ هزار نفر از روزه‌داران محروم صومعه‌سرا با مشارکت خیران این شهرستان اجرا می‌شود.

  وی یادآور شد: امسال «جشن رمضان» در دو بخش مرکزی و میرزا کوچک صومعه‌سرا با حضور یک‌هزار نفر برگزار می‌شود.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro