تشکیل 150 کارگروه روستایی در صومعه‌سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۱۵ تیر ۹۲ - ۱۸:۳۱

  کد خبر : 9730

  تشکیل ۱۵۰ کارگروه روستایی در صومعه‌سرا

  نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی از تشکیل بالغ بر ۱۵۰ کارگروه برای برطرف شدن مشکلات روستایی در این …

  نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی از تشکیل بالغ بر ۱۵۰ کارگروه برای برطرف شدن مشکلات روستایی در این شهرستان خبر داد.

  محمدرضا خصوصی‌ثانی شامگاه پنجشنبه در جمع اهالی منطقه «هند خاله» از توابع بخش تولمات این شهرستان با اشاره به ضرورت تسریع در روند کاهش مشکلات روستاییان، اظهار کرد: توجه به برطرف شدن مشکلات روستاییان باید در اولویت کاری مسئولان صومعه‌سرا باشد.

  *تشکیل بیش از ۱۵۰ کارگروه روستایی در صومعه‌سرا

  وی با بیان اینکه ضعف ولتاژ برق، آسفالت، تعریض و یا خط‌کشی جاده‌های روستایی و کمبود آب کشاورزی از محوری‌ترین مشکلات روستاییان صومعه‌سرا در شرایط کنونی است، افزود: تسریع در امور روستاییان تنها با تشکیل کارگروه روستایی امکانپذیر است.

  نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی افزود: با پیگیری مدیران شهری و استانی در حال جذب اعتبار ویژه برای توسعه و آبادانی فضای روستایی گیلان و کاهش مشکلات اهالی روستانشین آن هستیم.

  این مسئول از تشکیل بالغ بر ۱۵۰ کارگروه روستایی در سطح روستاها و بخش‌های صومعه‌سرا خبر داد و تصریح کرد: هدف از تشکیل این کارگروه‌ها ایجاد همدلی و اتحاد در قالب مدیریت‌های سنجیده و کارآمدتر است.

  خصوصی‌ثانی ادامه داد: تشکیل کارگروه‌ها و حضور جمعی مسئولان و مدیران صومعه‌سرا در پنجشنبه هر هفته در یکی از بخش یا روستاهای این شهرستان به دلیل کاهش زحمت مردم در پیگیری امورشان است.

  وی با اشاره به جایگاه و مقام شهدای والامقام کشور، اضافه کرد: شهدا دانایی و توان خود را در اختیار ملت گذاشتند و امروز وظیفه خدمت بر عهده مدیران و مسئولان کنونی کشور است.

  نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی به وضعیت و شرایط امکانات روستای «هندخاله» بخش تولمات این شهرستان اشاره کرد و یادآور شد: تدابیر خوبی در حوزه ورزش و تجهیز و نوسازی باشگاه‌های هندخاله، تقویت ولتاژ برق و آسفالت راه روستایی، بهداشت و کمبود آب کشاورزی این روستا اندیشیده شده است.

  این مسئول خاطرنشان کرد: با جذب اعتبار مناسب تمام این تدابیر در روستای هندخاله صومعه‌سرا به مرحله اجرا درمی‌آید.

  خصوصی‌ثانی، وجود برخی مشکلات در روستاها را متوجه سهل‌انگاری دهیاران صومعه‌سرا دانست.

  وی خاطرنشان کرد: دهیاران باید مباحث و مشکلات روستاییان را با سرعت بیشتری به مسئولان بالادست صومعه‌سرا گزارش کنند تا مشکلات انباشته نشوند.

  *صومعه‌سرا نیازمند اختلاف‌زدایی بین مردم و مسئولان است

  نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی با تبریک به منتخبان جدید شوراهای شهر و روستاهای این شهرستان، تصریح کرد: اعضای شورای جدید از حواشی پرهیز کنند.

  این مسئول با بیان اینکه اعضای قبلی شورای شهر و روستاهای صومعه‌سرا باید تجارب خود را دوستانه و متحدانه در اختیار منتخبان جدید ملت در این حوزه قرار دهند، خاطرنشان کرد: اتحاد رمز موفقیت و پیشروی به طرف توسعه و آبادانی است.

  خصوصی‌ثانی عنوان کرد: مردم صومعه‌سرا وارث این دیار و شایسته بهترین‌ها هستند.

  وی، اختلاف‌افکنی را اقدامی خانمان‌سوز دانست و گفت: صومعه‌سرا نیازمند اختلاف‌زدایی بین مردم و مسئولان در بسیاری از حوزه‌ها است.

  این مسئول با تصریح بر اینکه مردم صومعه‌سرا دیگر تاب و توان حواشی و اختلاف را ندارند، افزود: حواشی انتخابات شورای اخیر نمونه بارزی از اختلاف افکنی‌ها در صومعه‌سرا بود که با مدیریت درست از شدت آن در این شهرستان کاسته شد.

  نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی وجود تفاوت سلیقه و عقاید در بین اعضای شوراها را امری طبیعی دانست و ادامه داد: اختلاف در سلایق منتخبان شوراهای شهر و روستاهای صومعه‌سرا باید در راستای توجه به امر پیشرفت شهر و منافع مردم محو شود تا آنها پشیمان از شرکت در انتخابات و آرای خود نباشند.

  به گفته وی، منتخبان شوراهای شهر و روستا باید از نظرات و دیدگاه‌های ریش سفیدان و جوانان شهر و روستاهای حوزه انتخابیه خود بهره گیرند.

  خصوصی‌ثانی، دشمنان ایران اسلامی را بسیار زورگو خواند و عنوان کرد: ایستادگی، مقاومت، صبر و شکیبایی و اتحاد جمعی محورهای مهم مقابله با زورگویی دشمنان است.

  *کمبود آب کشاورزی مشکل برجسته شالیکاران روستای «هندخاله» صومعه‌سرا

  به گزارش فارس، هر یک از ساکنان روستای «هندخاله » بخش تولمات صومعه‌سرا به بیان دیدگاه‌ها و مشکلات خود با مسئولان و نماینده مردم این شهرستان در مجلس پرداختند.

  کمبود آب کشاورزی و معضلات حوزه کشت برنج از برجسته‌ترین مشکلات مطرح شده روستاییان منطقه هندخاله صومعه‌سرا در دیدار مذکور بود.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro