تعجب رسانه‌های بین‌المللی از نام خانوادگی وزنه بردار ایرانی

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۱۶ مرداد ۹۱ - ۱۶:۱۱

  کد خبر : 977

  تعجب رسانه‌های بین‌المللی از نام خانوادگی وزنه بردار ایرانی

  به نقل از ایسنا، “سعید محمدپورکرکرق” وزنه‌بردار دسته ۹۴ کیلوگرم ایران در بازی‌های المپیک است که طولانی بودن نام خانوادگی …

  به نقل از ایسنا، “سعید محمدپورکرکرق” وزنه‌بردار دسته ۹۴ کیلوگرم ایران در بازی‌های المپیک است که طولانی بودن نام خانوادگی او با تعجب رسانه‌های بین‌المللی مواجه شده است.

  صفحه ویژه یاهو اسپرت که به پوشش بازی‌های المپیک لندن اختصاص دارد، در گزارشی درباره نام این ورزشکار نوشته است: کاملا مطمئن نیستیم که سعید محمدپور کرکرق وزنه‌بردار ایرانی طولانی‌ترین نام ورزشکاران المپیک را داشته باشد. بیش از ۱۰ هزار ورزشکار در این بازی‌ها حاضر هستند و جست‌وجوی نام تک تک آنها در وب سایت بازی‌ها کار آسانی نیست.

  با این حال نام خانوادگی این ورزشکار در زبان انگلیسی ۲۱ کاراکتر دارد که این تعداد برابر با تعداد مدال‌های طلای مایکل فلپس در ادوار مختلف المپیک و رقابت‌های جهانی است. همچنین نام او ۱۷ کاراکتر از نام کشورش طولانی‌تر است.کوتاه‌ترین نام خانوادگی ورزشکاران حاضر در بازی‌های المپیک لندن هم به یک جودوکار چینی تعلق دارد که نام او «لاموسی آ» است. به این ترتیب نام خانوادگی وزنه‌بردار ایرانی ۲۰ کاراکتر از نام خانوادگی این جودوکار چینی طولانی‌تر است.

  البته رکورد طولانی‌ترین نام ورزشکاران المپیکی متعلق به اسکی بازی است که در بازی‌های زمستانی ۱۹۵۶ حاضر بود. نام این اسکی باز به این شرح است‌:
  «مکس امانوئل ماریا الکساندر ویکوت برونو دلا سانتیسیما تیرینیدادی تودوس لوس سانتوس وون هوهنلوهه لانگنبرگ»

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro