برگزاری جلسه ستاد برگزاری راهپیمایی روز قدس

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۱ مرداد ۹۲ - ۷:۴۰

  کد خبر : 9832

  برگزاری جلسه ستاد برگزاری راهپیمایی روز قدس

  جلسه ستاد هماهنگی و برنامه ریزی روز قدس شهرستان با حضور فرماندار و مسئولین ادارات در محل فرمانداری برگزار شد. …

  جلسه ستاد هماهنگی و برنامه ریزی روز قدس شهرستان با حضور فرماندار و مسئولین ادارات در محل فرمانداری برگزار شد.

  واران نیوز: در این جلسه میرزا حسینعلیزاده فرماندار صومعه سرا گفت: بیداری اسلامی که در سراسر جهان در راستای پایداری دین اسلام در حال تحولاتی می باشد ، کشور ایران را سرلوحه خود قرار داده اند.

  وی افزود: از آنجایی که رسانه های غربی نهایت تلاش خود را در زمینه نیامدن مردم به راهپیمایی روز قدس می کنند باید راهپیمایی روز قدس امسال با انجام برنامه ها و مراسمات و حضور پر شور مردم با شکوهتر از سال های قبل برگزار شود .

  حسینعلیزاده خاطر نشان کرد: برای هرچه بهتر برگزار شدن روز قدس باید، رییس ستاد ها را مشخص کرده، بخشداران در مراکز دهستان ها ستاد راهپیمایی را مشخص نمایند، ساعت راهپیمایی مشخص شود، سخنران راهپیمایی در شهرستان و بخش ها و مراکز مشخص گردد، تبلیغات در سطح شهر انجام گیرد، حضور هرچه پررنگ تر مردم را در رهپیمایی از طریق تبلیغات، امامن مسجد و…داشته باشیم، امنیت در راهپیمایی  حفظ شود، و در نهایت بعضی از ادارات مانند سازمان تبلیغات ، ارشاد، آموزش و پرورش، و… تبلیغات بیشتری را در خصوص روز قدس کنند.

  فرماندار اشاره کرد: اعضای ستاد اصلی راهپیمایی روز قدس در شهرستان: سپاه، سازمان ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی ، آموزش و پرورش ، شهرداری و دفتر امام جمعه می باشند.

  در ادامه جلسه مهندس رضایی معاون فرماندار گفت: روز جهانی قدس از یادگاران امام راحل است  همانطور که خود امام خمینی ره فرمودند: آخرین جمعه ماه رمضان روز قدس  قبل از نماز جمعه برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین می باشد.

  وی گفت: رعایت نظم و انضباط در روز راهپیمایی توسط نیروی انتظامی صورت خواهد گرفت.همچنین ادارات متولی باید به برگزاری راهپیمایی کمک کنند.دستگاه صوتی باید تجهیز و آماده باشد. نصب پرده و بنر در روز قدس باید در سطح شهر باشد، حضور ورزشکاران و جمعی از جوانان هلال احمر باید وجود داشته باشد.

  .

  سرهنگ رضایی در این جلسه با آرزوی قبولی طاعات و عبادات وبا اشاره به  اینکه روز قدس یک روز جهانی است  گفت: همانطور که امام راحل فرمودند:روز قدس روز اسلام است و قدس جزء پیکره اسلام است.

  وی اشاره کرد: قبل از روز قدس باید سطح شهر تبلیغات وسیعی درباره روز قدس شود باید در شهر بنر،  پرده و پلاکارت هایی با موضوعیت قدس زده شود.

  رضایی اظهار داشت: از آنجایی که هر ساله مشکل سیستم صوتی داریم شهرداری باید از قبل این مشکل را حل کند و مخابرات هم می تواند در هر چه بهتر بودن سیستم صوتی به ما کمک کند.

  وی اذعان داشت: ساعت شروع راهپیمایی ۱۱ونیم صبح می باشد و بعداز اتمام راهپیمایی به نماز جمعه خواهیم رفت.

  نظری معاون ارشاد اسلامی گفت: ارشاد اسلامی صومعه سرا در این روز قصد دارد برنامه هایی را انجام دهد از جمله: به تمامی هنرمندانی که مرتبط با اداره ارشاد می باشند فراخوان خواهیم زد، روز قبل از راهپیمایی یک محفل انس با قرآن خواهیم داشت، و در همان روز یک همایش شهرستانی با موضوعیت روز آزادگی که با مهمانان استانی برگزار می شود را خواهیم داشت، در روز راهپیمایی  پخش بروشور مسجدالاقصی را داریم، در مسیر راهپیماییی دو اکیپ از هنرمندان برای نمایش خیابانی با موضوعیت قدس را می داریم و در نهایت در مسیر راهپیمایی اسکان نقاشی کودکان با موضوع قدس را داریم.

  احمدی پور مسئول سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان گفت: طبق سنوات گذشته از روحانیون، کانون مداحان، شورای هیات مذهبی، دانش آموزانی که در طرح اوغات فراغت مشغول هستند فراخوان خواهیم داشت همچنین پیامک انبوهی به عموم مردم از طریق سامانه پیامکی تبلیغات اسلامی ارسال خواهد شد.


  خبرنگار: مائده فلاحتکار ضیابری

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro