امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Sunday, 9 May , 2021
امروز : یکشنبه, ۱۹ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 28 رمضان 1442
شناسه خبر : 9837
  پرینتخانه » اخبار صومعه سرا تاریخ انتشار : 24 جولای 2013 - 12:19 |

آموزش مهارت فنی و حرفه‌ای ۲ هزار نفر در صومعه‌سرا

مدیر مرکز فنی و حرفه‌ای صومعه‌سرا از آموزش انواع مهارت‌های فنی و حرفه‌ای ۲ هزار و ۷۰ نفر در این شهرستان تا پایان امسال خبر داد. کاظم پورنصیری امروز اظهار کرد: کسب مهارت‌های فنی و حرفه‌ای در رشته‌های مختلف از بهترین راه‌های رسیدن به خوداشتغالی و کسب حرفه است.  وی با اشاره به استقبال پرشور […]

آموزش مهارت فنی و حرفه‌ای ۲ هزار نفر در صومعه‌سرا

مدیر مرکز فنی و حرفه‌ای صومعه‌سرا از آموزش انواع مهارت‌های فنی و حرفه‌ای ۲ هزار و ۷۰ نفر در این شهرستان تا پایان امسال خبر داد.

کاظم پورنصیری امروز اظهار کرد: کسب مهارت‌های فنی و حرفه‌ای در رشته‌های مختلف از بهترین راه‌های رسیدن به خوداشتغالی و کسب حرفه است.

 وی با اشاره به استقبال پرشور مردم صومعه‌سرا در کلاس‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای این شهرستان، افزود: این علاقه به ویژه در جوانان برجسته‌تر است.

* آموزش مهارت فنی و حرفه‌ای ۲ هزار نفر در صومعه‌سرا

مدیر مرکز فنی و حرفه‌ای صومعه‌سرا اضافه کرد: صومعه‌سرا دارای دو مرکز فنی و حرفه‌ای خواهران و برادران بوده که انواع مهارت‌های کاربردی لازم به آنها آموزش داده می‌شود.

وی با بیان اینکه مرکز آموزشی فنی و حرفه‌ای واحد برادران صومعه‌سرا شامل ۱۰ کارگاه آموزشی با ۱۲۱ دوره آموزشی است، ادامه داد: امسال در این دوره‌ها بالغ بر یک‌هزار و ۷۰۰ نفر در ۳۲ حرفه آموزشی مهارت می‌بینند.

پورنصیری، آموزش برق، مکانیک، تراشکاری، تأسیسات، آزمایشگاه الکترونیک صنعتی، مدارهای الکتریکی، ورق‌ کاری و جوشکاری، الکترونیک عمومی را از جمله رشته‌های آموزشی عنوان کرد.

وی افزود: اندازه‌‌گیری الکتریکی، کنترل صنعتی و ماشین‌های الکتریکی، صنایع دستی، امور مالی و بازرگانی، هنرهای تجسمی و فناوری اطلاعات از دیگر حرفه‌های آموزشی در کارگاه‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای صومعه‌سرا است.

مدیر مرکز فنی و حرفه‌ای صومعه‌سرا، پرورش قارچ، زنبور عسل، پیوند زدن درختان باغی و پرثمر، آموزش گلخانه، کارآفرینی، تعمیر گاه اتومبیل‌های سواری، برق خودرو و تراشکاری را از حرفه‌های آموزشی مرکز فنی و حرفه‌ای برادران ذکر کرد.

وی با اشاره به فعالیت مرکز فنی و حرفه‌ای خواهران صومعه‌سرا اذعان کرد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای مرکز خواهران صومعه‌سرا نیز دارای سه کارگاه آموزشی و ۲۴ دوره مهارتی است.

به گفته پورنصیری، تا پایان امسال بالغ بر ۳۷۰ نفر در مرکز فنی و حرفه‌ای خواهران صومعه‌سرا در رشته‌های مختلف آموزش می‌بینند.

وی با تصریح بر اینکه به تمام شرکت کنندگان در دوره‌های آموزشی مهارتی فنی و حرفه‌ای صومعه‌سرا گواهینامه پایان دوره آموزشی اهدا می‌شود، اضافه کرد: افراد واجد شرایط با استفاده از این گواهینامه قادر به اخذ سه میلیون تومان وام خوداشتغالی هستند.

*فعالیت ۴۲ آموزشگاه فنی و حرفه‌ای آزاد در صومعه‌سرا

این مسئول از فعالیت بالغ بر ۲۴ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای زیر نظر مرکز آموزش‌های فنی و حرفه‌ای صومعه‌سرا خبر داد.

مدیر مرکز فنی و حرفه‌ای صومعه‌سرا گفت: آموزشگاه‌های آزاد مذکور در ۲۵ حرفه مهارتی و حدود ۲۱۰ دوره به صورت سالانه آموزش می‌بینند.

وی خاطرنشان کرد: امسال در آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد صومعه‌سرا تا پایان دوره‌های آموزشی بالغ بر دو هزار و ۸۰۰ نفر آموزش می‌بینند.

*زندانیان صومعه‌سرا دوره‌های آموزش مهارت فنی را کسب می‌کنند

پورنصیری از برگزاری دوره‌های آموزش فنی و مهارتی ویژه مددجویان زندانی صومعه‌سرا خبر داد و افزود: این زندانیان در رشته‌های جوشکاری، برق ساختمان، تعمیر ادوات کشاورزی و پرورش زنبور عسل مهارت کسب می‌کنند.

وی یادآور شد: امسال ۲۵۰ نفر از زندانیان صومعه‌سرا به صورت حرفه‌ای در رشته‌های مذکور آموزش می‌بینند که برای تمام آنها گواهی پایان دوره مهارت فنی و حرفه‌ای صادر می‌شود.

*صدور ۶ هزار گواهینامه پایان دوره مهارت فنی در صومعه‌سرا

مدیر مرکز فنی و حرفه‌ای صومعه‌سرا با بیان اینکه آموزش‌های مهارت فنی بین روستاییان این شهرستان برگزار می‌شود، تصریح کرد: بالغ بر ۲۷۰ نفر از روستانشینان صومعه‌سرایی مشمول این طرح هستند.

وی متذکر شد: امسال شش هزار نفر از متقاضیان و علاقه‌مندان شرکت در دوره‌ها و آزمون‌های فنی و حرفه‌ای صومعه‌سرا گواهینامه پایان دوره آموزشی دریافت می‌کنند

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.