امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Saturday, 19 June , 2021
امروز : شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۰ - 10 ذو القعدة 1442
شناسه خبر : 29826
  پرینتخانه » اخبار صومعه سرا, وبلاگستان تاریخ انتشار : 26 آوریل 2015 - 17:19 |

پزشکان و تعهداتی که نسبت به جامعه دارند !!

واران نیوز به نقل از وبلاگ تمار: یکی از گزینه های مثبت پیش آمده برای اقتصاد داخلی،گذر از اقتصاد نفتی و روی آوردن به اقتصاد مالیاتی است که به واسطه تحریم های نفتی کشور های غربی پیش روی کارشناسان اقتصادی کشورمان قرار گرفته است.تلاشهای  زیادی برای جذب قانونمندتر درآمدهای مالیاتی و کاهش وابستگی به درآمدهای […]

پزشکان و تعهداتی که نسبت به جامعه دارند !!

واران نیوز به نقل از وبلاگ تمار: یکی از گزینه های مثبت پیش آمده برای اقتصاد داخلی،گذر از اقتصاد نفتی و روی آوردن به اقتصاد مالیاتی است که به واسطه تحریم های نفتی کشور های غربی پیش روی کارشناسان اقتصادی کشورمان قرار گرفته است.تلاشهای  زیادی برای جذب قانونمندتر درآمدهای مالیاتی و کاهش وابستگی به درآمدهای حاصل از نفت صورت گرفته  اما این تلاش‌ها  کشور را همچنان در وضعیت مطلوب قرار نداده است.

این در حالیست که اقشار مختلف جامعه به غیر از کارگران و کارمندان  به گونه های مختلف از پرداخت بیمه ومالیات فرار میکنند و یکی از بارزترین این اقشار پزشکان محترم جامعه هستند . اقشاری که بعضاً علاوه بر حقوق دولتی از در آمدهای جانبی هچون ویزیت-پشت میزی (البته برخی ) و…. که در برنامه ((در حاشیه ))به  کارگردانی و بازیگری جناب آقای مهران مدیری  با نگاه جامعه شناسانه به این معضل پرداخته و  به زیبایی  نمایش داده شده است  .

جامعه ای که برای تحصیل زحمات ومشقات فراوان کشیده اند و جزءافراد  متخصص  جامعه  محسوب میشوند .با توجه به اینکه قشر عظیمی از این جامعه فاقد توانمندیدهای مدیریتی و اداره امور(بواسطه شغلشان ) می باشند و از سویی بدلایلی مختلف حاضر به پرداخت مالیات و سایر تعهدات دولتی نیستند و تمام سعی خود را جهت به خدمت گرفتن منشی زیبا با حقوق بسیار پایین بین ۱۵۰هزار تومان الی ۲۰۰هزار تومان می کنند  ،اما این بدان معنی نیست که همه این گروه چنین خصوصیاتی دارند بسیاری هستند که هم مدیرو هم مدبر و دارای آرمانهای والای انسانی و حرفه ای می باشند . اما برنامه در حاشیه که یک واقعیت اجتناب ناپذیر بود و از شبهای نوروزبه اکران در آمده است  این گروه را ناراحت و نسبت به عملکرد شخصیت برجسته هنری جناب آقای مهران مدیری اعتراضاتی را داشته اند . که سولاتی را ذهن جامعه مبتادر ساخته و بشرح ذیل تقدیم میکنم .

۱_ بجای اعتراض بهتر نبود جامعه پزشکی بخود می آمد و انتقادات مطروحه را پوشش می داد ؟

۲-چرا جامعه ای که خود را برتر از دیگران میداند ظرفیت انتقاد را ندارد ؟

۳-چرا جامعه پزشکی منشی  خودرا  بیمه و بارعایت حقوق اداره کار استخدام نمی کند ؟

۴-چرا دستگاههای نظارتی موی دماق این گروه نمی شود ؟(اگر شده بود تهرگز چنین نمی شد  که گاها ً مسئولین وزرات بهداشت آمار  دهند ۲ یا ۳ دکتر مجوز طبابتشان باطل شد .آیا فقط ۲یا ۳ دکتر تخطی می کنند.مطمئناًواقعیت جامعه چیز دیگری می گوید  ! چند روز پیش آمار خود وزارت بهداشت مبنی بر طبابت پزشکی که مجوزش باطل شده است در یکی از وبیمارستانهای خصوصی اعلام شد )

۵-آیا وقت آن نرسیده که  نظارت جدی بر کار پزشکان صورت پذیرد  ؟

در پایان از جناب آقای مهران مدیری بواسطه جسارتی که بخرج داده اند  تشکر ویژه میشود  .

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۱
  1. ردياب خودرو :
    26 آوریل 15

    عالی بود ممنون

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.