امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Tuesday, 3 August , 2021
امروز : سه شنبه, ۱۲ مرداد , ۱۴۰۰ - 25 ذو الحجة 1442
شناسه خبر : 9662
  پرینتخانه » اخبار صومعه سرا, ویژه تاریخ انتشار : 28 ژوئن 2013 - 3:24 |

مباحث فرهنگی کم‌ارزش‌ترین مسئله در مناظره کاندیداهای ریاست جمهوری بود

واران نیوز: مراسم گرامیداشت شهدای شهرستان صومعه سرا و سردار شهید خلوص دهقانپور که مقارن شده بود با گرامیداشت شهدای هفتم تیر، در مسجد جعفری شهرستان صومعه سرا وبا حضور پرشور امت شهید پرور برگزار شد. سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران که سخنران این مراسم بود ضمن گرامیداشت یاد و خاطرا شهدای ۷تیر […]

مباحث فرهنگی کم‌ارزش‌ترین مسئله در مناظره کاندیداهای ریاست جمهوری بود

واران نیوز: مراسم گرامیداشت شهدای شهرستان صومعه سرا و سردار شهید خلوص دهقانپور که مقارن شده بود با گرامیداشت شهدای هفتم تیر، در مسجد جعفری شهرستان صومعه سرا وبا حضور پرشور امت شهید پرور برگزار شد.

سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران که سخنران این مراسم بود ضمن گرامیداشت یاد و خاطرا شهدای ۷تیر و همچنین فرماندهان شهید صومعه سرا، اظهار داشت برگزاری این مراسمات در جامعه اسلامی فلسفه ای دارد و آن این است که ما راه حق را گم نکرده و به بی راهه نرویم.

وی با اشاره به دیدگاه قرآن کریم نسبت به جریان‌ها و مباحث مختلف در طول تاریخ، تصریح کرد: از منظر قرآن همواره دو جریان «حق» و «باطل» از ابتدای خلقت تا کنون متداول بوده و تا قیامت نیز ادامه دارد.

امام جمعه موقت تهران اضافه کرد: جایگاه افراد در راستای جریان حق و باطل بسیار مهم است تا مواضع هر فرد مشخص شود.

وی با بیان اینکه گاهی باطل در لباس حق بین مردم ظاهر می‌شود، متذکر شد: این باطل در ظاهر حق موجب فتنه‌انگیزی و پوشاندن هویت واقعی حق می‌شود.

خاتمی، تبیین جایگاه شهدا در مراسم گرامیداشت آنها را ضرورتی فراموش نشدنی خواند و افزود: بصیرت واقعی موجب تشخیص حق از باطل می‌شود.

وی با تصریح به اینکه جریان حق همواره جریانی آسمانی و خدایی است، گفت: اخلاص در جریان حق موج می‌زند و همواره خواستار حکومت خدا و عزت دین الهی است.

خاتمی با اشاره به جریان انتخابات اخیر در ایران و شوم‌افکنی گسترده شبکه‌های ماهواره‌ای در راستای انحراف افکار عمومی، تصریح کرد: انتخابات در ایران و میزان مشارکت در آن امر مهمی بود که ملت به آن بصیرت و اشراف کامل داشتند.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری، افزود: جریان‌های باطل بسیاری در لباس حق برای کم‌رنگ کردن مشارکت ملت در پای صندوق‌های رأی در دوران انتخابات اخیر ایران فعال بودند.

 

 

خاتمی با اشاره به این موضوع که در مناظرات انتخابات ریاست جمهوری  هم حق و باطل وجود داشت بیان داشت: من به شخصه بسیار متاسف شدم که چرا مسائلی همچون فرهنگ و معنویت در سبد تبلیغاتی نامزدان انتخاباتی بسیار بسیار کم رنگ دیده میشد.

 

 • در ادامه امام جمعه موقت تهران، تنها جریان حاکم بر نظام جمهوری اسلامی را «جریان ولایت فقیه » برشمرد و افزود: ولایت فقیه تنها یک جایگاه رهبری نیست بلکه نایب امام عصر (عج) بوده و در زمان غیبت آن حضرت باید به ولی فقیه مراجعه شود.

خاتمی افزود: جریان حق، خدایی است و رهبری جامعه نیز به فضل الهی ذره‌ای عطش قدرت در وجود و اعتقادشان نیست.

وی، اخلاص مقام معظم رهبری را به معنای واقعی اعتقاد به خدا خواند و خاطرنشان کرد: هر جریانی به جز ولایت فقیه اساساً باطل و رد است.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان متذکر شد: حق، صادق است اما باطل مدام رنگ عوض کرده و خود را در لباس حق مخفی می‌کند.

 • وی با بیان اینکه رئیس جمهور منتخب در نخستین مصاحبه خود در مورد مواضع کشور خوب سخن گفت، یادآور شد: دفاع از حق و حقوق ملت، روشن‌سازی مواضع آمریکا و اینکه ما وامدار هیچ‌کسی نیستیم از جمله سخنان رئیس جمهور منتخب ملت بود.

خاتمی، ولایت فقیه را رکن اساسی نظام جمهوری اسلامی برشمرد و متذکر شد: کسانی که در مقابل رهبری جامعه اسلامی موضع‌گیری کنند باید منتظر عواقب و پیامد مواضع خود از طرف ملت باشند.

وی اذعان کرد: ولایت فقیه شاخص ملت در نظام جمهوری اسلامی است و هیچ‌کس حتی رئیس جمهور منتخب نیز حق موضع‌گیری در برابر آن را ندارد.

 • خاتمی، برپایی روزنامه کمونیستی، جریان گروه فرقان به رهبری گودرزی با هدف ترور زنان و مردان بی‌گناه، ایجاد گروه منافقان و ترور بیش از ۱۸ هزار نفر به بهانه‌های مختلف و جریان گروه‌های ملی مذهبی را از جمله جریان‌های باطل مذکور برشمرد.وی اذعان کرد: تمام این جریان‌ها به دلیل اینکه رنگ خدایی و حق در آنها وجود نداشت بسیار زود پاشیده شده و از بین رفت.

  امام جمعه موقت تهران، به جریان بنی‌صدر در دوران انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: بنی‌صدر سنبل فردی لج‌باز، خود بزرگ‌بین و مغرور بود که خود را در قیاس با رهبری جامعه اسلامی می‌پنداشت.

  وی، فتنه ۸۸ را عبارت آخر تمام فتنه‌ها و جریان‌های ضد اسلامی از ابتدای شکل‌گیری انقلاب اسلامی تاکنون دانست و یادآور شد: جریان فتنه ۸۸ برنامه‌ریزی و عملیاتی شد تا به عنوان آخرین تیر ارسالی کمر ولایت را بشکند.

  خاتمی، با تصریح بر اینکه فریاد مردم گیلان در روز هشت دی و ملت کشور در ۹ دی فریاد عشق به رهبری و حمایت از انقلاب اسلامی بود، خاطرنشان کرد: کسانی که ولایت را نشانه روند، با خشم ملت و ایستادگی آنها در هر شرایطی مواجه می‌شوند.

  وی متذکر شد: فتنه ۸۸ هرگز فراموش شدنی نیست و دست دشمن بار دیگر برای ملت رو شد.

  امام جمعه موقت تهران، با بیان اینکه فتنه مذکور موجب رنجش و ناراحتی مقام معظم رهبری شده است، اذعان کرد: مقام معظم رهبری پس از پایان فتنه فرمودند که «من از فتنه‌گران به نزد خداوند بزرگ شکایت کرده‌ام».

 • در آخر وی با بیان اینکه برخی کاندیداهای ریاست جمهوری با تأسی از شبکه‌های بیگانه ماهواره‌ای در مناظره‌های خود سخن می‌گفتند، افزود: نظام جمهوری اسلامی با وجود تمام مشکلات در آستانه سقوط نیست.عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: ایران در حوزه اقتصادی و برخی حوزه‌های دیگر دچار مشکل است اما نه به شدت و سختی که برخی شبکه‌های ماهواره‌ای و کاندیداهای ریاست جمهوری بر آن اذعان داشتند.

  وی، حضور ملت در انتخابات اخیر کشور را مثال‌زدنی خواند و اظهار کرد: اوباما با وجود این همه موج بصیرت و آگاهی ملت باز در حال خمیازه کشیدن است.

  خاتمی با تأکید بر اینکه افق انقلاب اسلامی ماندگار و حق است، متذکر شد: نظام جمهوری اسلامی با عزم الهی و به دست «روح‌الله خمینی (ره)» بنیان یافته است که با عنایت خداوند تا ظهور حضرت حجت (عج) ماندگار خواهد بود.


 

 • گزارش تصویری به صورت فیلم،عکس و صوت این مراسم به زودی در این پایگاه منتشر میگردد
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.